MIMORIADNE: Ministerstvo zdravotníctva zverejnilo návod ako prežiť šťastné a bezpečné vianoce

Vo svojom profile na sociálnej sieti to uviedlo Ministerstvo zdravotníctva.

 

NÁVOD AKO PREŽIŤ ŠŤASTNÉ A BEZPEČNÉ VIANOCE 🎄

Tieto Vianoce budú mimoriadne. Veľmi dôležité bude naše správanie aj nad rámec prijatých opatrení. Kým my budeme sedieť za vianočným stolom s našimi najbližšími, zdravotníci budú v plných nemocniciach zachraňovať rastúci počet ľudí infikovaných a hospitalizovaných na Covid-19.

Toto sú naše rady ako skĺbiť dve veci: nenechať si vziať radosť a pokoj, ktorý sa nám s vianočnými sviatkami spája, ale zároveň urobiť maximum pre to, aby sme neohrozili našich najbližších a neprispeli k tomu, že po novom roku naše nemocnice nezvládnu nápor, ktorý je už teraz veľmi veľký.

1. VYBAVTE SI VIANOČNÉ NÁKUPY V PREDSTIHU – vyhnite sa tlačeniciam v obchodoch, nakupujte darčeky už teraz a v čo najväčšej miere cez internet.

2. MINIMALIZUJTE KONTAKTY PRED SVIATKAMI – obmedzovať kontakty by sme mali priebežne, špeciálne však odporúčame prísnejšiu dobrovoľnú karanténu približne týždeň pred vianočným cestovaním za rodinou (ak je to možné, minimalizujte aj pracovné kontakty).

3. VYUŽITE ANTIGÉNOVÉ TESTY ZDARMA – nezabúdajte však, že ich presnosť je obmedzená. Ak sa pred sviatkami dáte otestovať opakovane a spojíte to s krátkou karanténou, výrazne zvyšujete pravdepodobnosť, že vaše stretnutia s rodinou budú bezpečné. Ak si to môžete dovoliť, objednajte sa na presnejší PCR test, uvoľníte tak kapacitu pri antigénových testoch.

4. STRETNITE SA LEN V ÚZKOM RODINNOM KRUHU – odporúčame odložiť väčšie stretnutia s priateľmi alebo so širšou rodinou.

5. VYHNITE SA VEĽKÝM SILVESTROVSKÝM OSLAVÁM V INTERIÉRI – prehodnoťte účasť na silvestrovských chatách, odporúčame oslavovať nový rok v úzkom rodinnom okruhu.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com