MIMORIADNE: Minister Gröhling: Od budúceho týždňa by sa mohli deti vrátiť do škôl!

O prípadnom návrate detí do škôl rozhodne Ústredný krízový štáb budúci týždeň. Po dnešnom rokovaní vlády to povedal minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Rezort školstva predbežne stanovil termín opätovného otvorenia škôl na pondelok 30. novembra. Podľa Gröhlinga však bude dovtedy potrebné vyriešiť niekoľko zásadných otázok.

Šéfa rezortu školstva uviedol, že Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ SR) aktuálne nerieši otázku prípadného plošného testovania žiakov a učiteľov na prítomnosť ochorenia COVID-19 na školách. Podľa Gröhlinga je napríklad otázne, ako by postupovali školy pri testovaní v prípade, že niektorý zo žiakov alebo rodičov žiaka nepodstúpili test. Gröhling vidí v takej situácii rozpor medzi nariadeniami a právom na vzdelanie.

Minister zároveň avizoval, že budúci týždeň by sa vyhláškou hlavného hygienika mali upraviť aj podmienky dištančného vzdelávania pre znevýhodnené deti, ktoré nemajú možnosť plnohodnotného dištančného vzdelávania napríklad preto, že nemajú prístup k internetu. Takéto deti by sa podľa neho mohli vzdelávať v malých skupinách do šesť ľudí vrátane učiteľa. Ich zloženie sa pritom bude snažiť ministerstvo nastaviť tak, aby uvedená forma pomoci zachytila všetky skupiny detí, ktoré sa nemôžu plnohodnotne dištančne vzdelávať.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com