MIMORIADNE: Matovič zvoláva vedcov a odborníkov za okrúhly stôl, budú sa meniť pravidlá!

Igor Matovič poukázal na to, že bez ohľadu na zavedený lockdown, ktorý trvá deväť a pol týždňa, počty hospitalizovaných pacientov rastú z týždňa na týždeň.

Slovensko v nedeľu dosiahlo rekord v počte hospitalizovaných. Uviedol to na pondelňajšej tlačovej konferencii premiér Igor Matovič (OĽaNO). Odprezentoval rozhodnutie zorganizovať okrúhly stôl s vedcami a odborníkmi v utorok 23. februára a porozprávať sa o tom, ako ďalej postupovať. Dodal, že počty pacientov v nemocniciach neustále rastú.

„Od začiatku decembra nám počty ľudí v nemocniciach rastú. Bez ohľadu na to, čo sme urobili, bez ohľadu na vianočný či tvrdý lockdown alebo COVID automat,“ priblížil premiér.

Igor Matovič poukázal na to, že bez ohľadu na zavedený lockdown, ktorý trvá deväť a pol týždňa, počty hospitalizovaných pacientov rastú z týždňa na týždeň. Ani napriek prijatým opatreniam nie je podľa neho v epidemickej situácii vidieť zásadný rozdiel. Vedci a odborníci sa preto majú v utorok rozprávať o ďalšom postupe. „Lebo, ak pôjdeme ďalej touto cestou, zrejme budú počty len rásť a kapacita nemocníc ide z posledného,“ povedal premiér. Na stretnutí očakáva odpoveď na to, akým spôsobom zmeniť pravidlá, aby sa neustály rast hospitalizácií zastavil. „V prvom rade chcem počúvať. Chcem, aby hľadali odpoveď na to, ako je možné, že opatrenia nezaberajú,“ uviedol predseda vlády. Poukázal na to, že Slovensko siaha na maximálnu kapacitu nemocníc.

Otvárať kostoly by bolo podľa Matoviča momentálne nezodpovedné. Považuje to za mimoriadne epidemiologické riziko. Odborníci by sa mohli v utorok zaoberať aj touto témou, neočakáva však od nich iný názor. Rovnako podľa premiéra nie je aktuálnou témou možné uvoľňovanie opatrení pre zaočkovaných. Nebolo by to podľa neho spravodlivé pre tých, ktorí sa chcú dať zaočkovať, no zatiaľ túto možnosť nemajú.

 

zdroj: SITA, Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com