MIMORIADNE: Manžel šéfky ŠÚKL podal trestné oznámenie na premiéra Matoviča!

Dôvodom je zverejnenie jeho súkromnej komunikácie zo sociálnej siete a SMS správy bez súhlasu.

Manžel šéfky Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Radoslav Baťo podal trestné oznámenie na premiéra SR Igora Matoviča (OĽANO). Dôvodom je zverejnenie jeho súkromnej komunikácie zo sociálnej siete a SMS správy bez súhlasu. Premiér ju zverejnil po ospravedlnení ŠÚKL za jeho vyjadrenie. Úrad vlády SR zatiaľ na žiadosť o stanovisko nereagoval.

Premiér zverejnil v utorok (9. 3.) na svojom profile ospravedlnenie štátnej tajomníčke ministerstva zdravotníctva Jane Ježíkovej za „primitívne“ slová manžela šéfky ŠÚKL Zuzany Baťovej. Reagoval tak na slovnú výmenu z Baťovho súkromného profilu medzi ním a Ježíkovou v oblasti spôsobu prepravy vakcín Sputnik V v „kartónových“ škatuliach. Premiér napísal, že verí, že rodinný vzťah sa neprejaví na postoji ŠÚKL k vakcíne.

Status zverejnil po tom, ako sa ŠÚKL verejne ospravedlnil predsedníčke dozornej rady Európskej liekovej agentúry (EMA) za jeho vyjadrenia. Matovič jej odkázal, aby Európska lieková agentúra schvaľovala nové vakcíny proti ochoreniu COVID-19 rýchlejšie. ŠÚKL to označil za neznalosť procesov. Matovič neskôr zverejnil aj SMS správu od Baťa.

Baťo na sociálnej sieti priblížil, že podal trestné oznámenie na Okresnú prokuratúru Bratislava III pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy.

Chcem sa týmto verejne ospravedlniť štátnej tajomníčke Ministerstva zdravotníctva Jane Ježíkovej za mimoriadne…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Utorok 9. marca 2021

 

Píše mi manžel šéfky ŠUKL Zuzany Baťovej, zrejme ako reakcia k predošlému statusu. Mimoriadne vysoká úroveň komunikácie.

Uverejnil používateľ Igor Matovic Utorok 9. marca 2021

 

zdroj: TASR, Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com