MIMORIADNE: Kauza Judáš: Bývalý policajný prezident Milan Lučanský putuje do väzby

Obvinení podali proti rozhodnutiu sťažnosť, ktorou sa bude zaoberať Najvyšší súd SR.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku vzala do väzby päticu obvinených v rámci akcie Judáš. Ako pre médiá povedal dozorový prokurátor Peter Kyseľ, dôvodom je obava z pokračovania v trestnej činnosti a ovplyvňovania svedkov. Doplnil, že všetci obvinení podali proti rozhodnutiu sťažnosť, ktorou sa bude zaoberať Najvyšší súd SR.

Medzi obvinenými sú v tomto prípade bývalý prezident Policajného zboru Milan L. či bývalý predstavitelia Slovenskej informačnej služby Boris B. a Peter G. Ďalšími obvinenými sú Marián K. a Ladislav V.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila 2. decembra osem osôb v rámci akcie Judáš. Trestná činnosť sa týka najmä korupcie. Jedna osoba je obvinená aj z ohrozovania dôvernej a vyhradenej skutočnosti, vydierania a jedna osoba je obvinená aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Ide o osoby, ktoré v minulosti pôsobili, a niektoré stále aj pôsobia, vo vysokých funkciách Policajného zboru SR, Slovenskej informačnej služby (SIS) a Kriminálneho úradu finančnej správy. Podľa vyšetrovateľa sa trestnej činnosti mali dopúšťať dlhodobo a minimálne v ôsmich skutkoch.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com