MIMORIADNE: Je rozhodnuté! Slovensko čaká zákaz vychádzania!

Zdieľajte článok na

Ústredný krízový štáb, ktorý zasadá od 8.00 hod rozhodol o ďalších krokoch štátu v súvislosti s epidémiou koronavírusu.

Premiér Matovič uviedol, že v týchto dňoch prijímajú najťažšie rozhodnutia v dejinách samostatného Slovenska.

 

V súčasnosti zomiera denne na koronvaírus Covid-19 v slovenských nemocniciach 18 ľudí, uviedol minister zdravotníctva Krajčí.

Opatrenia:

  • Od pondelka do piatka 27. novembra budú zavreté všetké školy s výnimkou detských jaslí, materských škôl a prvého stupňa základných škôl.
  • Od soboty 24. októbra do nedele 1. novembra bude zákaz vychádzania v štyroch najzasiahnutejších okresoch (Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Bardejov) Výnimky: okrem času od 1:00 do 5:00,návšteva lekár, najbližších potravín či lekárne, účasť na testovaní, venčenie psov, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, pohreb. Výnimky tiež sú cesta do zamestnania, doprovod do školy a podobne. Musia sa však preukázať negatívnym testom na koronavírus.
  • Zákaz vychádzania od soboty 24. októbra do 1. novembra bude platiť aj pre celé Slovensko, s výnimkou ciest do potravín, do práce, do lekární. Na rozdiel od štyroch najzasiahnutejších okresov nemusia mať na to negatívny test.
  • Na Slovensku budú dve plošné testovania tak, ako bolo plánované, potvrdil premiér Matovič. V piatok začína pretestovanie Oravy a Bardejova.

 

Matovič uviedol, že bude prijatý aj zákaz vychádzania na ďalší týždeň po prvom celoplošnom testovaní.

 

 

 


Zdieľajte článok na

You Might Also Like