MIMORIADNE: HROZIVÁ APOKALYPSA kúsok od Skalice: Tornádo zrovnalo so zemou časť obce

Južnú Moravu zasiahlo tornádo. Zničilo obec Lužice a zrovnalo so zemou polovicu obce Hrušky. V Hodoníne sú strhnuté drôty, niektoré domácnosti sú bez elektriny. Hasiči varujú, aby ľudia nevychádzali von.

Hasiči evidujú stovky udalostí a sú preťažení, na Břeclavsku a Hodonínsku vyhlásili tretí stupeň pohotovosti. Záchranári zaznamenali až stopäťdesiat zranených. Obce hlásia stovky poškodených domov.

Vyhlásenie tretieho stupňa ohrozenia znamená, že ide o hromadné postihnutie viacerých osôb.

Záchranári na južnej Morave evidujú až stopäťdesiat zranených v dôsledku búrok. Riešia nehody, ľudí uviaznutých v domoch a pacientov, ktorých zasiahli stromy.

„Z nášho pohľadu ide o núdzový stav štvrtého stupňa. Na mieste sú všetky dostupné zdroje a povolávame ďalšie, pomáha nám armáda, naši susedia z Rakúska a Slovenska a záchranné zložky zo susedných regiónov. V súčasnosti odhadujeme počet zranených na 100 až 150 a spektrum je široké, od detí až po starších ľudí. Ide najmä o ľudí, ktorí sú zasypaní v budovách,“ opísala situáciu hovorkyňa záchrannej zdravotnej služby Juhomoravského kraja Michaela Bothová.

zdroj: ct24.ceskatelevize.cz, youtube.com, TA3

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com