MIMORIADNA SPRÁVA! Slovenský systém protivzdušnej obrany S-300 je už na Ukrajine!

Slovenský systém protivzdušnej obrany S-300 už tajne presunuli na Ukrajinu.

Informoval o tom portál televízie Markíza tvnoviny.sk, podľa ktorého tajný presun systému trval dva dni.

Minister obrany Jaroslav Naď doteraz opakoval stanovisko, že S-300 poskytneme Ukrajine len v prípade, že Slovensko dostane adekvátnu náhradu. Malo ísť o systémy Patriot, o ktorých sa malo rokovať s USA. Rokovania však ani jedna strana nekomentovala.

Neskôr sa objavili informácie, že Pentagon pracuje na tom, aby vyhovel ponuke Slovenska poslať na Ukrajinu protilietadlové systémy S-300. Zákonodarcom to povedal vysoký predstaviteľ Pentagonu. Rezort obrany však vtedy informáciu pre Topky poprel a uviedol, že žiadna ponuka na stole nie je.

Reakcia strany Hlas-SD:

„Medializované informácie o presune systému protivzdušnej obrany S-300 na Ukrajinu považujeme za ohrozenie obranyschopnosti Slovenska a za podvod súčasnej vlády SR na svojich vlastných občanoch!
Minister obrany Naď zdôrazňoval, že S-300 bude vyradený z výzbroje ozbrojených síl SR iba vtedy, ak bude zaň zabezpečená adekvátna náhrada. Tento sľub sa zatiaľ nepodarilo naplniť a sám minister Naď nedávno hovoril o časovom horizonte niekoľkých mesiacov až rokov. Je zrejmé, že doteraz rozmiestnené Patrioty plnohodnotne nenahrádzajú systém S-300. Vyzývame ministra Naďa, aby vysvetlil tento nezmyselný krok vedúci k zníženiu úrovnej bojovej pripravenosti ozbrojených síl SR.“ píše strana HLAS-SD na svojom facebooku.

Ohľadom tejto veci už včera informoval na svojom oficiálnom facebookovom účte aj šéf Smeru Robert Fico.

„Žiadam okamžite E. Hegera, aby potvrdil alebo poprel prípravu na odovzdanie systému protivzdušnej obrany S-300 Ukrajine!
Celý deň dostávame info z hraníc s Ukrajinou o manévroch s vojenskou technikou. Máme vážne obavy, že Heger chce v Kyjeve oznámiť slovenský dar Ukrajine – S-300. To by bolo čisté šialenstvo.

Nielenže by sme sa zbavili multimiliónového systému ochrany, ktorý je lepší ako americký Patriot. Ale by sme sa viac a viac v mene amerických záujmov zapojili do vojny na Ukrajine, s ktorou nič nemáme. Heger je neborák v amerických rukách a urobí všetko, čo mu Američania prikážu. Takíto vojnoví štváči ako Čaputová a Heger privedú Slovensko do nešťastia. Ak sa presun S-300 na Ukrajinu pripravuje, Heger musí o tom informovať Slovensko.“ napísal Fico na svojom facebooku.

zdroj: tvnoviny.sk, topky.sk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com