Mikas: Tvrdé slová! Povedal, čo si myslí o návšteve Borisa Kollára v nemocnici

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) leží podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) v samostatnom trakte, kde nedochádza k premiešavaniu ľudí.

Pri stretnutí koaličnej rady v utorok 24. novembra v nemocnici pri predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Sme rodina) boli porušené pravidlá, no nebol ohrozený žiaden iný pacient. Uviedol to pred rokovaním Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO). Dodal, že sa o situáciu zaujímal a zistil, že Kollár leží na samostatnom trakte, kde nedochádza k premiešavaniu ľudí. Podľa hlavného hygienika Jána Mikasa išlo o nešťastné riešenie pri súčasnej epidemiologickej situácii. Dodal však, že tento problém je v kompetencii manažmentu nemocnice, ktorá by mala nastaviť pravidlá.

„Len konštatujem to, že každý sme občanom tejto krajiny, na ktorých platia tie isté pravidlá. Takže v tomto prípade boli tieto pravidlá porušené. Avšak, ako minister zdravotníctva musím povedať, že tam, ako bol hospitalizovaný Kollár, neboli ohrození žiadni iní pacienti,“ povedal Krajčí.

Ako objasnil predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) pred rokovaním ÚKŠ, registruje zákaz návštev, a preto sa pred stretnutím na to opýtal. To, že sa zaujímal, či neporušuje nariadenie, zdôraznil pred novinármi viackrát. Dodal, že ak sa teraz ukázalo, že porušil pravidlá, tak to neurobil vedome. Priblížil, že mu bolo potvrdené, že koaličná rada sa v nemocnici môže uskutočniť, keďže Kollár je v samostatnom trakte s vlastným režimom. „Bez toho, aby mi toto nebolo povedané, by som neišiel,“ zdôraznil.

 

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com