Mestá zháňajú chladiarenské prívesy na obete Covid-19. Nitra má už dva, prvý je už plný

Chladiarenský príves na dočasné uskladnenie tiel zosnulých má po Nitre aj Trnava. Pristavený je na cintoríne na Kamennej ceste, kde má rozšíriť existujúce kapacity.

Počet ťažkých ochorení rastie

Informoval o tom primátor Peter Bročka s vysvetlením, že samospráva k tomuto kroku pristúpila po porade s riaditeľom Fakultnej nemocnice v Trnave Vladislavom Šrojtom.

„Situácia je vážna a počet ťažkých ochorení pacientov s COVID-19 rastie. Kapacity chladiarenských boxov na telá sú na hrane a počet pacientov stále stúpa,“ zdôvodnila Fakultná nemocnica v Trnave.

V Nitre zomrelo v decembri 330 ľudí

Mesto Nitra pristavilo prvý chladiarenský príves s kapacitou 40 tiel na cintorín na prelome rokov. V sobotu radnica informovala, že na cintoríne je aj druhý.

„Pokiaľ sa naplní aj ten, budeme musieť v meste zriadiť veľkokapacitné miesto pre zosnulých. Pohrebné služby nestíhajú, úmrtí na COVID-19 pribúda,“ informovala samospráva na sociálnej sieti. Primátor Marek Hattas informoval, že za normálnych okolností v meste zomiera približne 130 ľudí za mesiac, v decembri minulého roku to bolo až 330 ľudí.

Externé chladiarenské zariadenie na cintorín bude zrejme potrebovať aj Galanta. Požiadavka vyplynula zo zasadnutia krízového štábu mesta. V Galante funguje od štvrtku 7. januára nemocnica vyhradená len pre pacientov s COVID-19.

 

zdroj: SITA, Foto: SITA/Martin Havran

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com