Matovič: Na Slovensku pribudlo rekordných 3042 pozitívnych ľudí identifikovaných klasickou cestou pomocou PCR testov

Na Slovensku pribudlo rekordných 3042 pozitívnych ľudí identifikovaných klasickou cestou pomocou PCR testov.

 

Na sociálnej sieti facebook to zverejnil premiér Igor Matovič.

Celý príspevok tu:

BUĎME OSTRAŽITÍ, PROSÍM

Za sobotu pribudlo 3 042 pozitívnych ľudí identifikovaných klasickou cestou pomocou PCR testov. Je to slovenský absolútny rekord s mimoriadnou dynamikou rastu 94% voči minulej sobote.

Čo z toho vyplýva?

1) rýchlosť šírenia vírusu Covid-19 neustáva, bolo správne nasadiť lockdown, aby sme znížili mobilitu ľudí a tým aj pravdepodobnosť prenosu nákazy.

2) samotný lockdown, tak ako je na Slovensku koncipovaný (milióny ľudí naďalej pracujú), je nedostatočný pri tak výraznej dynamike. Kľúčovú úlohu na zastavenie rastu musí preto zohrať celoplošné testovanie.

3) spoliehať sa však len na efekt jemného lockdownu v kombinácii s masívnym celoplošným testovaním stačiť nebude. Absolútne kľúčové je dodržiavať nasledovné týždne základné pravidlá Rúško-Odstup-Ruky.

4) najväčší nepriateľ nášho spoločného úspechu by bol pocit falošnej negativity. To je pocit, keď ľudia po PCR aj antigénových testoch v momente keď zbadajú výsledok “negatívny”, začnú žiť výrazne menej opatrne. Aj v jednom aj v druhom prípade však infekčnosť môže prepuknúť v nasledovných dňoch. Tento efekt falošného pocitu negativity je o to nebezpečnejší pri antigénových testoch, keďže tie cca 2/3 pozitívnych s nízkou vírusou náložou zachytiť nevedia.

5) vyhráme, len ak budeme opatrní až do konca boja. #SpoluToDokážeme … peknú nedeľu a dobrú chuť k slížikovej,)

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com