Matovič: Môj cieľ je dosiahnuť pri pracujúcom rodičovi 200 eur mesačne na každé dieťa v rodine!

Vo svojom statuse na sociálnej sieti to uvádza minister financií Igor Matovič.

Jeho status prinášame v plnom znení:

200 € NA DIEŤA MESAČNE
Pri príležitosti Dňa matiek, chcem všetkým matkám verejne sľúbiť, že urobím nemožné, aby sme dosiahli pre ne základnú spravodlivosť.
Odmietam sa viac len tak nezaujato prizerať tomu, ako sú slovenské matky “odmenené” za ich obetu a lásku voči svojim deťom. Odmietam viac pritakávať systému, ktorý slovenské matky trestá nižšou mzdou a dôchodkom za to, že vychovávali deti. Odmietam viac akceptovať fakt, že najviac ohrozenými chudobou sú slovenské rodiny s deťmi.
Práve preto som prišiel s ideou, aby sme tieto krivdy voči matkám čo najviac vykompenzovali dramatickým nárastom podpory na deti. Dzurindov, Radičovej, Ficov či Pellegriniho “sociálny štát” poskytoval pracujúcim rodičom cca 40 eur mesačne na dieťa. Môj cieľ je dosiahnuť pri pracujúcom rodičovi 200 eur mesačne na každé dieťa v rodine, 5-krát viac, aj keď sa to mnohým zdá úplné sci-fi.
Mrzí ma frontálny útok médií voči plánu pomôcť rodinám. Mrzia ma útoky ľudí, pre ktorých je hodnota rodiny nula. Mrzia ma útoky a klamstvá SaS o 25% DPH s cieľom vopred naštvať čo najviac ľudí.
Bude to veľmi ťažké, ale verím v šťastný koniec. Verím, že matky, deti a rodiny nakoniec zápas o dôstojnosť vyhrajú a ľuďom, ktorí im závidia, klapnú ústa naprázdno.
ps. Pri nepracujúcich rodičoch plánujeme ísť na 100 eur, ale s viacerými podmienkami, medzi ktoré bude určite patriť vzorová dochádzka do školy, či škôlky, ak bude nariadená. Matky na materskej sa budú považovať za pracujúce. Matky opatrujúce hendikepované dieťa tiež. Základná podpora 100 eur bude patriť aj študentovi nad 18 rokov až do skončenia SŠ, respektíve do skončenia denného štúdia prvej VŠ, atď. Viac info čoskoro,)
zdroj: Igor Matovic 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com