Matka s dieťaťom sa blíži k priechodu pre chodcov a o chvíľu neskôr sa stane niečo, čo by mal vidieť každý vodič!

Koľkokrát pri prechádzaní cez priechod pre chodcov uvažujete, či protiidúci vodič určite zastaví? Nehody, pri ktorých ľudia správne prechádzajú cez cestu, sú čoraz častejšie – otec dvoch detí, tínedžer, matka s dieťaťom v kočíku.

Niektoré z týchto nehôd majú, žiaľ, tragický koniec. Napriek tomu by sme sa na priechode pre chodcov mali vždy cítiť bezpečne.

Kanadská vládna organizácia zaoberajúca sa bezpečnosťou cestnej premávky na tento problém účinne upozornila. Na Facebooku zverejnila krátke video, ktoré sa zdá byť vtipné a má podobu žartu, ale dotýka sa vážnej témy vodičov, ktorí nezastavujú pred priechodmi pre chodcov.

Krátko po zverejnení má video milióny pozretí a množstvo komentárov a zdieľaní. Na videu môžete vidieť, že keď sa chodec blíži k priechodu pre chodcov, pred kapotou auta sa náhle zdvihnú žlté pruhy ako zábrany a chodca uzavrú. Na videu môžete vidieť šokované tváre vodičov a chodcov, ktorí nevedia, čo sa deje.

Na stúpajúcich pruhoch je nápis „TENTO PRECHODNÍK OCHRÁNI PASAŽÉROV. ĎAKUJEM, ŽE STE SA ZASTAVILI“.

O videu sa hovorí nielen v Kanade, ale na celom svete. Dúfajme, že ju uvidí aj čo najviac vodičov v Poľsku. Preto vás žiadame, aby ste sa oň podelili. Koniec koncov, každý spôsob je dobrý na zvýšenie našej bezpečnosti.

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com