Matka musí podstúpiť urgentné vyšetrenia v nemocnici, potom sa o jej dieťa postará mladý lekár a stane sa internetovou senzáciou!

Lekári nemajú ľahkú prácu. Svoje úlohy musia vždy vykonávať bezchybne, často pod časovým tlakom. Sú aj prípady, keď pacienti potrebujú nielen lekársku starostlivosť, ale aj niečo neobvyklé.

Príbeh, ktorý na Facebooku zdieľala nemocnica Waikato na Novom Zélande, je príkladom toho, aké nezvyčajné môžu byť potreby pacientov. Najmä tie najmenšie.

Na fotografii vidíme jedného z lekárov na pohotovosti, ktorý drží spiace dieťa. Matka tohto dieťaťa potrebovala urgentnú kontrolu a batoľa sa bohužiaľ nechcelo upokojiť a stále plakalo. Vtedy lekár Muir vzal dieťa do náručia. Ukázalo sa, že lekár bol jediný, kto dokázal mať na plačúce batoľa upokojujúci vplyv. A tak musel lekár hodinu nielen riadiť pohotovosť a ošetrovať ľudí, ale aj držať spiace dieťa.
„Dobré ráno, dnes trochu iný príspevok, ale museli sme ho dať k dispozícii. Muž na obrázku je náš lekár na pohotovosti, Muir. Prišlo sem batoľa s mamou a potrebovalo si zdriemnuť. Nanešťastie sa jeho mama necítila dobre a potrebovala urgentnú kontrolu.

Mnohí ľudia sa snažili batoľa upokojiť, ale účinný bol len Muir. Náš vedúci lekár pohotovostného oddelenia (ktorý riadi celé oddelenie) sa tak musel hodinu venovať viacerým úlohám. Toto je len jeden z mnohých príkladov malých skutkov láskavosti, ktoré často míňame bez povšimnutia.

Chceli by sme sa poďakovať mame, že nám umožnila zdieľať. Dúfame, že sa už cíti lepšie.“

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com