Máte ku svojmu štvornohému miláčikovi takú náklonnosť, že sa s ním rozprávate ? Toto to o vás vypovedá…

Majitelia psíkov, či mačiek sa často rozprávajú so svojimi zvieratami, akoby im mohli odpovedať. Prihovárajú sa im ako živej bytosti alebo sa takýto rozhovor podobá na prihováranie dieťaťu.

V skutočnosti nejde o žiadnu chybu ani bláznovstvo. Takýto jav sa odborne nazýva antropomorfizmus. Ide o vedomé pripisovanie vlastností zvieraťu. Rovnako môžu byť pripisované aj prírodným silám a mýtickým bytostiam.

Ak teda nejde o bláznovstvo ani ľudskú hlúposť, čoho dôkazom je antropomorfizmus? Podľa odborníka je prejavom inteligencie. Nielenže hovorenie so zvieratami, alebo dokonca inými predmetmi, ako počítač alebo mobil, považuje za zdravé, ale aj toto hovorenie podporuje.

Nejde o žiadny prejav detského správania. Ani o žiadnu prehnanú fantáziu. Deti sa často rozprávajú so svojimi hračkami, či už kŕmia bábiku alebo sa snažia niečo naučiť plyšového medveďa.

V minulosti panovalo presvedčenie, že všetko, čo nemá ľudský rozum, nemá city ani dušu. Toto presvedčenie u niektorých stále môže pretrvávať, a preto je prihováranie zvieratám alebo správanie sa k nim ako k ľuďom, stále odcudzované.

Avšak treba mať si pamätať na to, že to nie je známka žiadnej duševnej choroby. Je dokonca potvrdené, že hovorenie so zvieratami alebo inými neživými predmetmi pomáha psychike. Človeka upokojuje a pomáha mu ventilovať emócie.

ZDROJ: mysmezeny.sk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com