Máte doma neposlušné dieťa a neviete si sním rady ? 5 trikov, ako na tie najtvrdohlavejšie deti!

Ak ste rodič určite ste zažili to zúfalstvo, kedy ste nevedeli, ako to ešte s vašimi deťmi vydržíte. Deti sú niekedy skutočne ťažký oriešok a o tých tvrdohlavých ani nehovoriac. Niekedy skutočne neviete, čo im povedať, aby sa upokojili či prestali vrieskať a vyvádzať. Určite ste zažili, že bitkou či krikom ste to celé len zhoršili. Tu je však pár trikov, ktoré zaberajú aj na tie najtvrdohlavejšie deti.

1. Ako ho prinútiť sa pohnúť?
Sú chvíle, ktorým nerozumieme ani my rodičia, a možno ani deti. Stáva sa, že v nejakom momente vaše dieťa odmietne ďalej pokračovať v chôdzi. Vaša prvotná reakcia je buď prosenie alebo krik. Ale ani jedno z toho vašu milovanú ratolesť neprinúti pokračovať v ceste. Tu odborníci odporúčajú výmenu rolí. A to znamená, že ho poprosíte, aby vás napríklad ono previedlo cez prechod, alebo aby vás proste ono zobralo za ruku a viedlo. Dieťa to vezme ako novú hru a nová rola sa mu zapáči.

2. Odmieta trest?
Nahnevala vás vaša ratolesť a chcete ju patrične potrestať? Napríklad mu zakázať televízor alebo telefón? Vaše dieťa však odmieta trest ignoranciou? Nenechajte sa rozčúliť. Najskôr sa upokojte a potom vášmu dieťaťu vysvetlite, že ak vykoná niečo, čo nie je v súlade s pravidlami musí byť potrestané. Aby však nemalo dojem, že všetci sú proti nemu, dajte mu na výber. Nechajte ho nech si samo vyberie trest. Dajte mu na výber buď týždeň bez telky alebo bez vreckového. Bude mať pocit, že malo na výber a uvedomí si svoju chybu.

3. Odmieta jedlo?
Stará známa pesnička, nielen my sa dnes trápime so svojimi deťmi, ale aj naši rodičia sa tak trápili s nami. Každý z nás to pozná, slzy a špenát a nepríjemné učiteľky v škôlke. Vašim krikom dieťa neprinútite zjesť obed, ale ak mu dáte dôvod, aby ho chcelo zjesť, hneď uvidíte rozdiel. Vyhláste napríklad, že kto zje prvý celý obed alebo polievku dostane chutný dezert alebo zmrzlinu.

4. Nechce raňajky?
Ani vy nemáte ráno apetít a predsa nútime jesť deti raňajky. Ale vieme, že raňajky sú nutná súčasť dňa a krikom pri rannom zhone ich aj tak nedonútime nič zjesť. Opäť najlepšie, čo môžeme je dieťa zaujať nejakou hrou. Napríklad sa zahrajte hru, koľko mu ostáva v miske ešte lyžičiek kaše. Sadnite si k nemu a počítajte s ním. Ani sa nenazdá a než si uvedomí, že zjedlo celé raňajky už môžete utekať do škôlky.

5. Hystéria?
Aj túto situáciu veľmi dobre každý z nás pozná, niekam sa ponáhľame, ale naše deti si očividne myslia, že práve vtedy je najvhodnejší čas na trucovanie.  Opäť najlepším riešením je nejaká hra, ktorá odvedie jeho pozornosť od trucovania a donúti ho obliecť sa. Napríklad sa s ním zahrajte či sa dokáže obliecť so zatvorenými očami alebo buďte kreatívny  a vymyslite si niečo.

ZDROJ: adme.ru

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com