Manželský pár dal časníkovi aj napriek pomalej obsluhe obrovské sprepitné. Dôvod prečo to spravili napísali na účet!

Snom každého pracovníka v službách, tobôž v gastronómií, je dostať za svoju prácu istú formu ocenenia. Najčastejšie je to teda prepitné, no dostať ho sa nepodarí každému. Musíte byť šikovný a empatický. Výnimkou je však príbeh páru, ktorého práve pomalosť a nešikovnosť čašníka donútila k tomu, aby mu zanechali prepitné v naozaj vysokej sume.

Makenzie a Steven Schultzovci si na večerné posedenie nevybrali práve najlepší podnik. Na to, aby dostali čoilen predjedlo alebo vodu, čakali cca 30 minút. Po chvíli však zistili, že čašník, ktorý v ten večer obsluhoval nebol na chybe.

Manželský pár si všimol, že ho zamestnanci reštaurácie nechali v prekérnej situácii. Musel sa starať o celú reštauráciu a to, ako to stíhal je doteraz nie veľmi jasné. Vieme však, že sa presúval z miesta na miesto abnormálnourýchlosťou,no aj tak to nestačilo na to, aby ľudia nečakali na základné obslúženie nespočetné minúty.

Pár sa teda rozhodol práve kvôli tejto situácii nechať zamestnancovi prepitné vo výške 100 dolárov. Makenzie, manželka Stevena Schultza, napísala sama na svojej sociálnej sieti, že v ten večer očakávala, že sa zaneprázdnenému čašníkovi neujde ani minimálny “tringelt”. Práve oni chceli byť výnimkou a potešiť aspoň takouto formou.

Je naozaj pekné a obdivuhodné, že aj napriek tomu, že sa mladému páru po finančnej stránke naozaj darí, nikdy nezabúdajú, kde sami začali a ako zvládali tieto nepríjemné situácie. Je dobré vedieť, že sa na svete nájdu stále dobrí ľudia, ktorí vedia oceniť snahu iných ľudí.

ZDROJ: buzzfeednews.com

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com