Manželka je dôležitejšia, ako vaše deti! Prekvapuje vás toto tvrdenie? Tak čítajte ďalej…

Mike Berry napísal na svojom blogu text, v ktorom vysvetľuje, prečo je pre neho manželka dôležitejšia ako ich deti. Keď to takto počujete, tak to určite znie neuveriteľne alebo dokonca smutne, po prečítaní však zistíte, že je na tom určite aj niečo pravdy.

Mike a jeho manželka majú osem detí. Niektoré z nich sú ich vlastné, a niektoré si adoptovali. Všetky ale vychovávajú a ľúbia rovnako. Žijú takto už sedemnásť rokov, a okrem iného sa venujú aj charitatívnej činnosti a sociálnej práci.

Mike na svojom blogu píše:
O 20:30 upozorním deti, aby opustili obývačku, pretože o deviatej máme s manželkou vyhradený čas pre seba. Deťom sa to samozrejme veľmi nepáči, ale nechcem im len tak nezmyselne rozkazovať. Nekážem im, aby išli do postele a spať. Chcem od nich len, aby odišli z obývačky. S ich mamou sme sa celý deň nevideli, a teraz by sme si radi užili jeden druhého.
Deťom sa veľmi nechce, ale poslúchnu.
Fungujeme takto, odkedy máme deti. Inak si to ani neviem predstaviť. Obaja všetky naše deti milujeme a hocikedy sme tu pre nich, aby sme im pomohli. To však neznamená, že keď môžeme, tak nebudeme chvíľku sami. Je potrebné venovať sa manželstvu, pretože keby náš vzťah nepestujeme, tak môže zoslabnúť, a tým by sme ho zničili a spolu s ním aj celú rodinu.

Vzťah medzi rodičmi je to, čo drží rodinu pokope. Keď nebude fungovať ich vzťah, rozídu sa, tak sa následne rozpadne celá rodina. Preto je nevyhnutné na ňom pracovať. Ďalším pozitívom je to, že keď deti uvidia, ako funguje vzťah ich rodičov, budú v budúcnosti hľadať niečo, čo funguje podobne. Prečo im teda nedať príklad zdravého a silného vzťahu?

Aj na začiatku ste vo vzťahu boli len vy dvaja. A bolo to tak až do momentu, kedy ste sa rozhodli založiť si rodinu. Potom prišli deti a všetko sa zmenilo. Nezabudnite sa však starať o základný kameň vášho vzťahu – vás dvoch.

Je potrebné si uvedomiť, že nič netrvá večne, a deti tiež napokon odídu z domu. Odsťahujú sa a vyberú si vlastnú cestu, po ktorom v živote pôjdu. Keď budete všetok čas venovať len deťom, čo budete robiť, keď odídu? Toto je problém mnohých manželstiev, dávajte si na neho pozor.

Je úplne prirodzené, že deti si berú príklad zo svojich rodičov. Od malička ich napodobňujú a správajú sa ako oni. V dospelosti to už možno nechcú robiť, ale aj tak sa v istých situáciách budú správať, ako ich rodičia…či už si to budú uvedomovať alebo nie. Dajte im preto príklad zdravého vzťahu, aby mali dobrý vzor do budúcnosti.

Keď deti vidia, že sa ľúbia ich rodičia, potom sa úplne prirodzene cítia viac ľúbené aj oni. Keď v rodine vládne pokoj, pohoda a láska, tak to je to najviac, čo rodičia môžu dať svojim deťom. Preto je nevyhnutné starať sa o vzťah a tráviť čas osamote, aj keď už máte deti.

Venujme sa preto sebe a jeden druhému, je to to najlepšie, čo môžeme urobiť. Pretože spokojní rodičia, rovná sa, spokojné deti.

Súhlasíte s tým?

ZDROJ: adme.ru

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com