Manželia držia na rukách svojích 6 detí. Takto vyzerájú teraz o 30 rokov neskôr!

O tom, čo sa stalo 8. októbra 1983 veľa z nás už počulo, pretože sa stala výnimočná udalosť. Manželom Waltonovcom sa zmenil celý život, a rovnako išlo o prelomovú udalosť aj pre medicínu. Prvýkrát sa totiž narodili zdravé šestorčatá.

Príbeh ich pôrodu bol sám o sebe zaujímavý, keďže už po ceste do pôrodnice mali problémy. Na diaľnici, po ktorej išli, sa totiž vysypal kamión, a tak stáli v dlhej kolóne, zatiaľ čo Janet mala kontrakcie. Keď sa nakoniec dostali do nemocnice, tak sa manželom narodili samé dievčatá a každé z nich vážilo len o niečo viac ako jeden kilogram. Všetci ale boli našťastie zdraví aj napriek tomu, že prvé týždne života museli stráviť v nemocnici na oddelení intenzívnej starostlivosti.

Ďalším zábavným faktom je, že manželia najskôr nevedeli počať dieťa, a preto rozmýšľali o tom, že si bábätko adoptujú. Skúšali rôzne terapie a lieky, ale nič nepomáhalo a už sa takmer vzdali nádeje. Život sa ale s nimi zahral, a vtedy, keď už to vzdali, Janet zrazu otehotnela.

Radosť manželov bola obrovská. Keď im však lekár oznámil, že čakajú šestorčatá, poriadne ich to oboch prekvapilo. Janet sa nakoniec rozhodla, že zostane doma a bude sa venovať len deťom. Jej manžel Graham si zas vzal na rok dovolenku, aby jej pomohol. Obaja vedeli, že šesť detí jeden človek nezvládne. A aj dvaja s tým mali problém.

Obaja svorne tvrdia, že prvé dva roky ani jeden z nich nespal viac, ako pár hodín denne. Keď sa zobudilo jedno dieťa, zvyčajne svojim krikom pobudilo aj ďalšie. A to bolo potom doma veselo, rovnako ako aj vtedy, keď dievčatkám začali rásť zúbky.

Graham sa prednedávnom rozhodol vypočítať, koľko plienok minuli počas prvého roka. Dostal sa na úctyhodné číslo 11 000. Viete si to množstvo vôbec predstaviť? Lebo pre nás je to poriadne ťažké. Obaja manželia dodnes spomínajú, ako celý ich dom voňal po deťom. Vzduchom sa vždy šírila vôňa detského púdru.

S radosťou spomínajú aj na to, ako chodili s deťmi na prechádzky. Štyri deti boli vždy v kočároch pre dvojčatá a ďalšie dve mali rodičia na rukách. Ak k nimi prišla nejaká návšteva, tak im dali tretí kočárik a išli na prechádzku všetci spolu. Návštev k nim ale chodilo dosť, pretože priatelia im vždy ochotne pomohli, keď to rodičia potrebovali.

Graham sa vrátil do práce po roku a Janet vtedy, keď dievčatá išli do školy. Janet pracovala na novorodeneckom oddelení ako sestrička až kým neodišla do dôchodku. Zaujímavosťou je, že pár mesiacov po jej odchode do dôchodku sa v tej istej nemocnici narodilo ich prvé vnúčatko. A znova to bolo dievčatko.

ZDROJtheguardian.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com