Mamičky, pozor! Na trhu sú škodlivé ryžové výrobky pre dojčatá a malé deti!

Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) upozorňuje na škodlivé výrobky určené dojčatám a malým deťom obsahujúce kadmium. Do rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá (RASFF) ich nahlásilo Poľsko. Informácie poskytla hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Ide o ryžový výrobok značky Nestle Sinlac pre dojčatá a malé deti, ktorý je pôvodom z Poľska. Laboratórnou analýzou hygienici zistili vyšší podiel kadmia ako je maximálne povolený limit. „Možným zdrojom kontaminácie je ryža pôvodom z Talianska,“ uviedol hlavný hygienik Ján Mikas. Týka sa to aj výrobkov dodaných na Slovensko, a to konkrétne Nestle BL Banánová kaša Dobrú noc a dva druhy Nestle BL Ovocná Kaša Dobrú noc.

Sťahovanie nevyhovujúcich výrobkov zo slovenského trhu zabezpečuje Nestlé Slovensko. ÚVZ spolu s príslušnými úradmi verejného zdravotníctva SR tiež overujú a prípadne aj zaisťujú stiahnutie týchto výrobkov z trhu. Mikas vyzýva, aby si spotrebitelia tieto výrobky nekupovali a už zakúpené nepožívali, prípadne ich vrátili späť do miesta predaja.

 

 

zdroj: SITA, Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com