Mama 18-ročného chlapca takmer zomrela na rakovinu prsníka, teraz chlapec vymyslel podprsenku, ktorá by mohla zachrániť milióny žien!

Každý, kto mal v rodine niekoho s rakovinou, vie, aký strašný boj to je a aké to môže byť vyčerpávajúce.

Podľa portálu Goodfullness, keď mal Julian Rios Cantu 13 rokov, jeho matke diagnostikovali rakovinu prsníka. Rana bola o to väčšia, že rakovina bola zistená v oboch prsníkoch. Chlapec bol očitým svedkom toho, aká hrozná je rakovina prsníka. Vtedy sa dozvedel o dôležitosti rýchlej diagnózy.

Juliánova mama našťastie chorobu prežila, ale prišla o oba prsníky. Cesta, ktorou prešla, bola pre jej syna motiváciou vytvoriť skvelý vynález.

Teraz sa tento mladý chlapec rozhodol vziať veci do vlastných rúk a vymyslel inteligentnú podprsenku, ktorá vďaka najnovšej technológii dokáže odhaliť rakovinu prsníka.

Julian založil spoločnosť Higia Technologies, ktorej cieľom je vyrábať podprsenky, ktoré včas odhalia zmeny na prsiach.

Podprsenka má viac ako 200 senzorov, ktoré monitorujú parametre, ako je teplota, farba a štruktúra prsníkov. Ženy by mali túto podprsenku nosiť 60-90 minút týždenne. Vďaka technológii Bluetooth sa údaje zo zariadenia odosielajú do aplikácie, ktorá potom porovnáva následné údaje a je navrhnutá tak, aby zachytila akékoľvek anomálie. Týmto spôsobom budú ženy upozornené na znepokojujúce signály. Je dobre známe, že v prípade rakoviny prsníka je rýchla diagnostika kľúčom k zvýšeniu šancí žien, preto je chvályhodná akákoľvek pomoc vedúca k lepšiemu odhaleniu.

zdroj: Goodfullness

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com