Mám 45 rokov a toto je 9 rád, ktoré venujem všetkým, ktorí majú 35 a menej!

Ako ťažké je byť mladým! Každý mladý človek je často konfrontovaný rôznymi výzvami na svojej životnej púti, než získa nejaké skúsenosti. Tieto rady budú užitočné pre každého, kto práve začína chápať zložitosť života.

Tento zaujímavý experiment vykonal spisovateľa bloger Mark Manson. Na svojom blogu sa obrátil na čitateľa vo veku medzi 30 – 40, aby sa sním podelili o svoje cenné poznatky. Po kombináciu všetkých odpovedí získal Mark impozantný vzorka kolektívnej múdrosti.

Rady 40-tníkov mladým ľuďom
Staraj sa o svoje zdravie
Zdravie si nekúpiš za peniaze. Ochrániť si ho môžeš len jediným spôsobom – začni starať o svoje zdravie už dnes a to bezodkladne. Pravidelne cvič a zdravo sa stravujte. Pamätaj si, že chorý človek nemôže byť šťastný. Starí ľudí ľutujú, že sa o svoje zdravie nestarali predtým, nemali ani tušenie, že za 10 takých rokov bude ich zdravie zničenej.

Všetko je pominuteľné, nestrácaj ducha, obmedzuj alkohol a nezdravé potraviny. Buď opatrný.

Prestaň sa stretávať s ľuďmi, ktorí si ťa nevážia
Prestaň sa podceňovať. Pokiaľ si ťa človek neváži a nespráva sa k tebe dobre, vykašli sa na neho. Dobré vzťahy so budujú ťažko, ale stále sa to dá. Možno sa vedľa teba nachádza osoba, pri ktorej sa budeš cítiť príjemne.

Zvykli sme si trpieť, nechať druhom, aby nás urážali, ale je to len známka neskúsenosť. Múdro človek sa obklopuje len tými, ktorí majú rovnakú cenu ako on.Zkus to! Okamžite sa budeš cítiť lepšie, pretože je oveľa ľahšia žiť s týmto spôsobom myslenia.

Správaj sa dobre k svojim blízkym
Medzi 30-40 rokom života sa začnú diať skutočné katastrofy. Rodičia umierajú, sú rozvody, deti choré. Keď ti je človek drahý – pomoc mu v ťažkých chvíľach – on ti to oplatí.

Musíš byť schopný oceniť skutočné priateľov a dobrých ľudí, ktoré si stretol na svojej životnej púti. Je skvelé, že existujú a si s nimi spojený.

Sústreď sa na to, v čom si dobrý
Nemôžeš získať všetko naraz. Kariéra je veľmi dôležitá otázka, kde je potrebné robiť výber. Vyber si v prospech skutočnosti, čo je preto najlepší. Môžeš byť dobrý vo viacerých profesiách, ale príde doba, keď si budeš musieť vybrať jednu, tú najdôležitejšiu a rozvíjať ju. jedine tak dosiahneš žiaduceho úspechu.

Neboj sa riskovať
Niesť svoj kríž v tomto veku – To je zločin. Ak existujú veci, ktoré ti nevyhovujú, vymeň ich! Nezadarilo sa ti v manželstve? Začni na novo. Zvolil si si nevhodnou kariéru? Vyber si takú, kde využiješ svoje schopnosti.

Nikdy nepoľavuj vo svojom rozvíjanie. Za niekoľko rokov budeš hrdý na zmeny, ktoré si dnes urobil.

Uč sa
Získať niečo lepšie – To je to, o čo by sa mal snažiť každý človek. Len rozvoj tvojich najlepších vlastností ti pomôže stať sa plnohodnotným človekom. Uč sa novým veciam, vylepšuj existujúce zručnosti. Nikdy sa nezastavuj. To je smrť.

Prestaň kontrolovať život
Bohužiaľ, tak ako si si mohol vyskúšať, všetko nejde tak ako by si si želal. Človek nikdy nevie, čo sa bude diať v budúcnosti, situácia sa stále mení a nemôžeš predpokladať, čo sa bude diať ďalej.

Je v tom aj pozitívnu vec – život je oveľa zaujímavejší. Nebudeš schopný udržať všetko pod kontrolou, uvoľni sa, aby si neprepadol panike, keď sa život stane nezvládnuteľným.

Buduj rodinné vzťahy
Je pravda, že rodina je to podstatné. Venuj svoj čas a emócie do rozvoja rodiny. Pochopíš to, keď ti zomrú rodičia, keď ti život pripraví nepríjemné prekvapenia. Podpora blízkych je na nezaplatenie, vedz, že toto ti nič nenahradí. Vytvor silnú rodinu – za to stojí strácať čas.

Rešpektuj sa
Prestaň sa mučiť za drobná zlyhanie. Buď na seba trpezlivý, tiež sa nauč odpustiť druhým. Každý deň si pre seba urob nejakú radosť, len tak si budeš užívať život. To mu sa hovorí zdravý egoizmus a je potrebný pre každého. Život je príliš krátky na to, aby sme sa nemali radi. Poteš svojich blízkych a podeľ sa s nimi o tieto chytré rady. Vek – to je len číslo, dôležité je, byť dobrým človekom, bez ohľadu na tvoj vek.

zdroj: electropiknik.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com