Malé dievčatko dalo pri svojej návšteve hračkárstva predavačke obrovskú lekciu slušného správania!

Nie je žiadnou novinkou, že deti dokážu dospelých poriadne potopiť najmä v otázkach morálky a nevedomého praktizovanie skutočných životných hodnôt. V čase, keď vo svete rastie extrémizmus a ľudia sa posudzujú podľa farby pokožky, sú tu stále deti, ktoré dokážu oceniť to, čo je na ľuďoch naozaj krásne. Jednoducho povedané – deti vedia, že človeka nerobí človekom farba pleti, ani krajiny, kde sa narodil.

Malá bojovníčka za ľudské práva
Sophia Benner má iba dva roky a žije v Kalifornii. Keď sa prvýkrát vydala sama na záchod a nie na nočník, jej matka Brandi Benner sa rozhodla, že kúpi dcérke ako odmenu malý darček. Malá Sophia sa tak dostala do jedného z najväčších hračkárstva v meste. Vybrať si mohla hračku, ktorá sa jej najviac páčila.

Černošská lekárka
Sophia si vybrala bábiku. Keď však prišli s mamou k pokladni, reakcie predavačky prekvapila dievčatko i jej matku. „Ste si istí, že chcete túto bábiku?“, Opýtala sa predavačka. Sophia bez váhania prikývla. „Táto bábika však nie je tak pekná ako ty, pozri, má čierne vlásky. Máme bábiky, ktoré by sa ti určite páčili viac „. Problém bol podľa pokladničný v tom, že Sophia mala svetlé vlasy, zatiaľ čo bábika bola černoška. Mala znázorňovať černošskú lekárku. Malá bojovníčka predavačke pohotovo odpovedala tak, ako dokáže odpovedať len dvojročné dieťa: „Nie, táto bábika je pani doktorka. A ja som jej pacientka. Ona je krásna a má krásne vlasy. A aj ja. Obe sme rovnako pekné. „.

Prekvapení zákazníci
Predavačka sa na Sophie s údivom zadívala a zahanbila sa rovnako ako niekoľko ďalších zákazníkov stojacich v rade. Nakoniec pripustila, že dievčatko si vybrala naozaj dobre. Keď sa vrátili domov, Sophiina mama sa o svoj príbeh podelila so známymi na sociálnej sieti. Dojatá z dcérine reakcie napísala: „Táto skúsenosť mi len potvrdila správnosť môjho presvedčenia, že sme sa nenarodili všetci rovnakí a nezáleží na tom, akú máme farbu pleti. Koža môže byť rôznych farieb, rovnako ako vlasy a všetky tieto farby sú krásne „.

Fotografie dievčatka a text na sociálnej sieti jej mamy obleteli svet a počas štyroch dní na ňu reagovalo viac ako 450 000 užívateľov. Malá ochrankyne ľudských práv stále nevie, aké nevinné a úprimné posolstvo dala svetu, ale sme si istí, že keď vyrastie, bude z nej ozajstná bojovníčka proti rasizmu.

zdroj: prosvet.cz / amazonaws.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com