Mala som večný problém s bolesťou chrbta. Päť cvičení na chrbát s okamžitým učinkom!

Telo ľudí, ktorí vedú sedavý životný štýl, starne rýchlejšie. Neaktívna práca vedie k porušeniu držania tela, nadmernej hmotnosti, zlému zraku a mnohým ďalším ochoreniam.

Najviac trpí chrbtica. V skutočnosti viac ako 80% kancelárskych pracovníkov sa sťažuje na bolesť chrbta. Lekári priznali, že hlavnou príčinou problémov s chrbtom je nedostatok motorickej aktivity a sedavá práca.

Komplexné cvičenie pre svaly chrbta:
Jediným spôsobom, ako udržať chrbát silný a zdravý, je pravidelná relaxácia a cvičenie. Tí, ktorí nemajú dostatok času na masáž a dlhú relaxáciu, sa môžu pokúsiť cvičiť tieto cviky, bez toho aby sa museli zdvihnúť z kancelárskej stoličky.

Mačací chrbát:
Účinok: odstraňuje bolesť v dolnej časti chrbta, obnovuje polohu stavcov.

Ako nato: posaďte sa rovno a položte si ruky na kolená. S nádychom vytlačte hrudník dopredu. Narovnajte chrbát a lopatky. S výdychom zaoblite chrbát a natiahnite hlavu a ramená smerom dopredu. Opakuje 8krát.

Krídla motýľa:
Účinok: obnoví správnu polohu chrbtice.

Ako nato: sadnite si na okraj stoličky. Držte chrbát rovno a pritisnite nohy na podlahu. Pritiahnite si ruky za hlavu, rozložte lakte do strán tak široko, ako len môžete. S nádychom roztvorte ruky a naťahujte ich smerom dopredu do strán. S výdychom sa vráťte do  začiatočnej pozície a skloňte sa. Musíte zacítiť svoje svaly, no nedovoľte, aby vznikla bolesť. Opakujte 5 krát.

Lano:
Účinok: znižuje bolesť bedrovej oblasti, zlepšuje výkonnosť žalúdka.

Ako nato: seďte na stoličke tak, aby vaše nohy boli pritisnuté na podlahu. Vystrite chrbát, natočte svoje ramená jedným smerom a ďalej sa uistite, že trup zostane čo najstabilnejší. Vydržte 30 sekúnd, zmeňte stranu a opakujte 3krát.

Balerína:
Účinok: rozháňa krv po tele, napína bočné svaly a svaly hrudníka.

Ako nato: seďte na stoličke. Držte chrbát rovno a telo je pokojné. Jednou rukou držte okraj stoličky. Druhú ruku zdvihnite a nakloňte ju k boku. Opakujte 10 krát pre každú stranu.

Vták:
Účinok: regeneruje unavené nohy, preťahovanie svalov chrbta a stehien.

Ako nato: seďte na stoličke s rovným, vyšším operadlom. Položte členok pravého chodidla na ľavé koleno. Nakloňte sa dopredu celým telom a snažte sa o to, aby sa brucho dotklo stehna. Mali by ste pocítiť, ako sa vám hrudník „otvára“. Vydržte 30 sekúnd a opakujte 8krát.

 

Cvičte tieto cviky pravidelne a na bolesť chrbta po dlhom sedení môžete zabudnúť! Článok nezabudnite zdieľať s vašimi priateľmi.

 

ZDROJ takprosto.cc

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com