Mala len 25 rokov a posledný týždeň života. Tieto slová napísala do listu na rozlúčku

Kadžý človek čaká, že raz príde ten deň, kedy sa zo sveta poberie. Najlepšie v starobe a so svojou polovičkou. Tažšie je to pre ľudí, ktorí trpia nevyliečiteľnými chorobami a nevedia, kedy deň smrti nastane.

Takýmto prípadom bola aj Nardya Miller, mladá slečna z Austrálie, ktorá mala len 25 rokov. Osud jej teda neprial a narodila sa s cystickou fibrózou. Táto choroba patrí bohužiaľ k tým nevyliečiteľným. Podstatou choroby je hlien, ktorý sa v tele hromadí a tým zhoršuje dýchanie a celkové fungovanie.

Pred 2 rokmi si Nardya myslela, že nad chorobou zvíťazila. So svojim snúbencom začala plánovať svadbu, no choroba na seba nedala dlho čakať. Ukázalo sa, že bola len na chvíľu potlačená. Dievča muselo absolvovať transplantáciu pľúc, ktorá však nedopadla vôbec dobre. Telo odmietlo darovaný orgán.

Lekári prišli s ráznym a nečakaným vyjadrením. Rozsudok znel, že jej zostáva len jeden týždeň života. Dievčine teda nezostávalo nič iné, a tak napísala list na rozlúčku pre svojich najbližších. Poďakovala všetkým, ktorí boli šúčasťou jej života.

Tvrdila, že je podstatné užívať si každú chvíľu, pretože nikdy nevieme čo sa stane. V závere listu si Nardya priala, aby na jej pohrebe nikto neplakal a nesmútil a aby si ju pamätali takú, aká v skutočnosti bola. Takže usmievavá, vďačná a milá.

Život niekedy prináša naozaj zlomové okamihy, a preto si ho treba užívať plnými dúškami najviac ako to ide. Vážme si to, čo máme a koho okolo seba máme. Na konci zostanú aj tak len spomienky a ľudia, nie hektické chvíle, ktoré strávime nezmyselnou honbou za peniazmi a slávou.

ZDROJmamamia.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com