Ľudia vrátili tohto psa do útulku šesťkrát, kým si zamestnanci uvedomili, čo mu je!

Ivor je krásny pes, ako môžete vidieť na fotografiách nižšie. Prvých sedem mesiacov jeho života však bolo o jednom veľkom rozruchu. O psa sa starali v útulku pre psov.

Jeho opatrovníci mu hľadali nový domov. A tak sa Ivor dostal do viacerých rodín. Žiaľ, každá ďalšia rodina po čase vrátila Ivora späť do útulku.

Ľudia tvrdili, že pes bol veľmi neposlušný, nepočúval a neustále niečo kazil. Keď sa však Ivor vrátil do útulku po šiesty raz, zamestnanci zariadenia povedali, že musí existovať dôvod, prečo si Ivora nikto nechce nechať. A začali hľadať príčinu.

Ukázalo sa, že Ivor nič nepočul. Vtedy sa rozhodli naučiť ho posunkovú reč. Naučili ho povely „poď“ a „sadni“. Vtedy prišla do útulku aj Ivorova neskoršia majiteľka Ellie Bromilowová. Bola to láska na prvý pohľad! Pokračovať v čítaní Ivorovho príbehu.

Teraz je Ivor veľmi šťastný vo svojom poslednom domove. Pán Ellie hovorí, že mať hluchého psa je takmer to isté ako mať psa, ktorý počuje. „Stále sa s ním rozprávam, aj keď viem, že nepočuje.“ – hovorí v rozhovore pre Metro.

Ivor má aj vlastnú stránku na Facebooku a viac ako 1 500 fanúšikov. Naučil sa aj ďalšie povely posunkovej reči „zostaň“, „stráž“ alebo „otoč sa“.

Dúfame, že Ivor prežije dlhý a šťastný život v novej rodine. Dúfame, že všetky psíky nájdu milujúce domovy!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com