Lovec v kanadskom Yukone zažil stretnutie s medveďom. Po návrate k rodine mu zostali len oči pre plač a srdce plné smútku.

Nešťastné napadnutia divokými zvieratami v prírode sa stáva čoraz častejším. Napadnutie medveďom vie dopadnúť neraz tragicky. Hlavným dôvodom, kvôli ktorému dochádza k útokom zo strany týchto zvierat je to, že ľudia zasahujú do ich prirodzeného prostredia a zvieratá útok považujú len ako svoju obranu v pre nich ohrozujúcej situácii.

Na konci novembra došlo k podobnej tragickej udalosti v kanadskom teritóriu Yukon. Lovec pri pravidelnej prehliadke pascí natrafil na medveďa, ktorý naňho začal útočiť. V rámci obrany ho lovec zabil, avšak to aj tak nebol koniec stretnutia medzi medveďom a mužom.

Keď sa Gjermund Roesholt vrátil do svojho zrubu, našiel tam mŕtvu svoju priateľku a tiež ich desaťmesačnú dcérku. Na ženu s dieťaťom zaútočil medveď, ktorý pri obhliadke prekvapil aj Gjermunda.

Počet prípadov napadnutí medveďmi za posledné dve desaťročia stúpa a to nie len v kanadskom Yukone, ale aj na iných miestach sveta. Napadnutie v meste Oklahoma si vyžiadalo obeť 18 ročného chlapca, ktorý bol napadnutý samicou s dvomi mláďatami. Ďalšou obeťou bol poľovník vo Wyomingu a turista na Aljaške.

Za posledné roky v Severnej Amerike došlo k premnoženiu medveďov čiernych, avšak nie je to jediný dôvod zvyšovania frekvencie útokov. Jeden z dôvodov je aj spomenutý zásah ľudí do prirodzeného prostredia medveďov. Najskôr môžete medveďa stretnúť na jar a na jeseň.

Pri strete s medveďom je dobré zachovať si chladnú hlavu a snažiť sa situáciu vyriešiť, aby nedošlo k ujme. Pri medveďovi čiernom je vhodné využívať rôzne predmety na jeho zastrašenie, avšak pri medveďovi hnedom je vhodnejšie ľahnúť si na zem a predstierať mŕtveho. Ak by ani táto stratégia nepomohla, začnite sa brániť.

ZDROJ theguardian.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com