Litovské železnice pripravili pre Poliakov pri príležitosti Dňa nezávislosti netradičný darček. Musíte to vidieť!

Litovské železnice „Lietuvos geležinkeliai“ pripravili veľmi originálny darček pri príležitosti stého výročia obnovenia nezávislosti Poľskej republiky. Naša štátna hymna v podaní lokomotívneho septetu.

Celé dielo diriguje maestro Zbigniew Lewicki.

„V tento významný deň želáme všetkým Poliakom. Poľsko je dnes pre nás dôležitým obchodným partnerom, najmä keď naše krajiny spája úsek železničnej trate Rail Baltica. Štátna hymna, ktorá zaznela za zvukov lokomotív, symbolizuje postoj spoločnosti „Lietuvos geležinkeliai“ – veríme v neštandardné riešenia, narúšame stereotypy minulosti a sme moderným partnerom pre našich zákazníkov“, – povedal Mantas Bartuška, generálny riaditeľ spoločnosti „Lietuvos geležinkeliai“.

Dirigent, husľový virtuóz a koncertný majster Litovského štátneho symfonického orchestra sa podujal na úlohu vyťažiť zo siedmich lokomotív jednotne znejúcu skladbu.
„V prvom rade chcem pripojiť svoje prianie – som Litovský Poliak, takže tento sviatok je pre mňa dôležitý,“ povedal hudobník, ktorý dirigoval lokomotívy, „veľmi ma zaujali okolnosti práce – technickejšie ako zvyčajne.“

Pri interpretácii skladby sa dirigent cítil ako v devätnástom storočí.

„Sme zvyknutí vidieť dirigenta s paličkou. Používam ho aj denne. Tentoraz som dirigoval a zároveň hral na husliach – takáto prax bola v 19. storočí bežná. Dokonca aj Johann Straus bol zvečnený ako dirigent s husľami v rukách“, – povedal Z. Levitsky.

Podľa riaditeľa spoločnosti „Lietuvos geležinkeliai“ bolo potrebné vynaložiť najväčšie úsilie na výber lokomotív a rôznych tónov ich zvukov. Prípravy na tento nápad trvali viac ako mesiac.

Pozrite si toto výnimočné predstavenie. Dúfame, že sa vám bude páčiť!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com