Leteckí záchranári mali opäť rušnú nedeľu: Pomáhali turistke v Tatrách a muža po páde prevážali v umelom spánku!

Dnes krátko popoludní prišlo na základňu Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby v Poprade volanie o pomoc spod Vodopádu Skok.

Poranenie kolena utrpela 61-ročná poľská turistka, následkom čoho sa ďalej nedokázala pohnúť. Po prílete k určenej oblasti bola lekárka z paluby vysadená pomocou lanovej techniky. Zranenie jej na mieste ošetrila, zafixovala a následne bola prevezená na ďalšie vyšetrenie do popradskej nemocnice. Krátko po návrate na základňu dostala posádka ďalšiu požiadavku. Tentokrát išlo o muža, ktorý v obci Ľubica spadol pri dome z rebríka z výšky približne troch metrov, pričom bol nájdený svedkami ležať v bezvedomí.

Na mieste sa už nachádzali pozemní záchranári. Lekárka leteckých záchranárov bola priamo na miesto vysadená palubným navijakom. 71-ročnému pacientovi poskytli záchranári neodkladné zdravotné ošetrenie, stabilizovali mu základné vitálne funkcie a napojili na umelú pľúcnu ventiláciu. Následne bol prevezený na futbalové ihrisko, kde medzitým pristál záchranársky vrtuľník. Pacient bol preložený na palubu a s vážnym úrazom hlavy a s podozrením aj na poranenie chrbtice bol v umelom spánku prevezený do nemocnice v Poprade, kde si ho následne prevzal do starostlivosti traumatím.

zdroj: Air – Transport Europe, letecká záchranná služba

 

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com