Lesníci našli mesačného nosorožca vyjúceho od bolesti pri tele jeho matky, ktorú zabili pytliaci!

Každý rok sa objavujú príbehy ako tento a pytliactvo, žiaľ, nemá konca kraja.

Je veľmi smutné, že niektoré druhy sa dostali na pokraj vyhynutia len preto, že časti ich tiel sú trofejou. To je prípad afrických bielych nosorožcov, ktorých rohy sa vo východnej medicíne používajú okrem iného ako afrodiziakum.

Tento príbeh je však mimoriadne smutný, pretože pytliaci zabili nielen dospelú samicu nosorožca, ale predovšetkým matku mesačného mláďaťa. Okrem toho vážne zranili dieťa a nechali ho zomrieť.

Dňa 20. mája 2018 boli lesníci v Krugerovom národnom parku informovaní, že bolo počuť streľbu. Okamžite sa vybrali na miesto a ako predpokladali, narazili na nedávny lov, ktorý zorganizovali pytliaci.

Vedľa zabitej samice ležalo malé mláďa, ktoré stále volalo svoju matku. Keď počuli jeho zavýjanie, strážcovia boli veľmi dojatí. Podľa slov súčasných správcov: „Bolo inštinktívne byť pri matke a pytliaci ho bezohľadne a váhavo zranili, aby im neprekážalo odrezať matke roh.“

Sotva mesačný nosorožec bol prevezený do najväčšieho centra starostlivosti o nosorožce a zároveň sirotinca pre nosorožce: Starostlivosť o útulok pre divokých nosorožcov. Ukázalo sa, že zviera malo rezné rany od mačety, odrezaný roh a tiež vážne poranenú nohu.

Opatrovatelia dali dieťaťu meno Arthur. Našťastie, po operácii sa zviera zotavuje a jeho stav sa zlepšuje. Bohužiaľ, matka mu veľmi chýba a nechápe, že sa k nemu nevráti. Keď jej zavolá, opatrovateľom sa zlomí srdce smútkom.

Mláďatá nosorožcov trávia prvé tri a pol roka so svojou matkou, ktorá ich učí všetko, čo potrebujú vedieť. Preto bude pre Artura toto obdobie veľmi ťažké.

 

Nedokážeme pochopiť, ako môže byť človek taký krutý a zabíjať zvieratá takým brutálnym a beštiálnym spôsobom. Ak nesúhlasíte s pytliactvom, zdieľajte tento príspevok!

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com