Lenka (45) se pokusila uškrtit vlastní matku (72): Žena zo strachu vyskočila z okna!

45-ročná Lenka z mesta Pezinok v Bratislavskom kraji sa pohádala so svojou matkou. Hádka sa vystupňovala do takej miery, že sa žena pokúsila dôchodcu niekoľkokrát uškrtiť. Vydesená matka sa zachránila skokom z balkóna na prvom poschodí.

To, čo sa stalo po hádke, stará pani rozhodne nečakala. Jej dcéra sa ju v návale agresie pokúsila uškrtiť niekoľkými rôznymi predmetmi. Najprv káblom, ktoré sa počas prudkého boja pretrhlo. Lenku to však neodradilo a postupne matke na krk nasadzovala ďalšie predmety.

„Obvinený sa následne pokúsil matku uškrtiť šnúrou, koženým opaskom a dokonca aj uterákom. Zranenej žene sa nakoniec podarilo utiecť na balkón,“ uviedol pre TV JOJ hovorca polície Michal Szeiff. Byt bol našťastie na prvom poschodí, takže napadnutý dôchodca vyskočil z balkóna.

To jej pravdepodobne zachránilo život a aj keď bola zranená, dokázala si privolať pomoc. „Na miesto bola okamžite vyslaná sanitka rýchlej zdravotnej služby, ktorá po prvotnom ošetrení pacienta v stabilizovanom stave previezla do ústavného zdravotníckeho zariadenia,“ uviedol lekár Július Pavčo.

Napadnutá žena utrpela zranenia krku a krčnej chrbtice, ako aj psychickú traumu. Útočníka na mieste činu zadržala polícia, ktorá uviedla, že žena nebola pod vplyvom alkoholu ani drog. Bola obvinená z pokusu o vraždu. V prípade dokázania viny jej hrozí až doživotie.

zdroj: TV JOJ

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com