Len 50% vodičov odpovedalo správne na túto otázku. Oprášte si svoje vedomosti o cestných pravidlách

Nechceme sa vás pýtať na odpoveď na túto otázku, ale prinútila nás k tomu štatistika. Ukázalo sa, že mnohí vodiči jednoducho nepoznajú pravidlá cestnej premávky. Preto sme sa rozhodli vám pripomenúť niektoré dôležité aspekty.

Predtým, než prejdete na správnu odpoveď, pokúste sa odpovedať – ktoré, z týchto vozidiel, prejde ako prvý. Ak viete, je to skvelé. Ak nie, tak potom by ste si mali zopakovať pravidlá.

Predstavte si naše prekvapenie, keď v jednom rozhovore sme zistili, že asi 50% vodičov zodpovedalo na danú otázku – zle. Pravdupovediac, také štatistiky sú naozaj desivé Križovatka, ktorá je riadená svetelným semaforom alebo policajtom, je považovaná za regulovanú.

Pri odbočovaní doľava alebo pri rozsvietení zelenej na semafore vodič musí dať prednosť v jazde vozidlám idúcim priamo z opačného smeru a napravo. Rovnaké pravidlo platí aj pre vodičov električiek.

Vodiči a chodci sa musia riadiť signály policajtov a to aj vtedy, keď nie sú v súlade s dopravnými signálmi semaforu, s dopravným značením alebo značkami.
V prípade, že svetelná signalizácia je v rozpore s dopravným značením, je nutné sa riadiť svetelnou signalizáciou.

Pevne veríme, že ste dôsledný vodič, a keď si nepamätáte niektoré pravidlá, potom je nutné použiť vzájomný rešpekt. Cesty sa tak stanú bezpečnejšími. Do tej doby, zdieľajte tento článok s ostatnými.

zdroj: electropiknik.cz / pexels.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com