Len 5 minút pred spaním – a zbohom široké stehná! Venujte tomuto cvičeniu 3 týždne a pobežíte si do obchodu po nové džínsy…

Spread the love

Nedávno som stretla kamarátku, ktorá výrazne schudla na stehnách. Viem určite, že nechodí do posilňovne, takže som sa rozhodla zistiť jej tajomstvo akýmkoľvek spôsobom. Úplatok v podobe čokolády vykonal svoje a tajomstvo bolo odhalené…

 

Ako schudnúť v stehnách

Metódu, ktorá prináša viditeľné výsledky, vyvinul americký tréner Tracy Anderson. Vykonávať toto cvičenie je jednoduchšie než kedykoľvek predtým, cvičiť môžete pred spaním, bez toho aby ste vstávali z postele. Úspech závisí na pravidelných tréningoch!

Ani s mojou nízkou váhou sa nemôžem pochváliť dokonalými stehnami, tak som sa rozhodla to skúsiť. Účinok sa dostavil hneď.

Po asi 3 týždňoch sa svaly spevnili a nohy na pohľad zoštíhlili! Tieto päťminútové tréningy kvalitne precvičia zadné, predné a vnútornú časť stehien.

Cvičenie vykonávajte na rovnom povrchu. Vytvorte si návyk robiť ich pred spaním, môžete dokonca v pyžame.

 

Zaujmite východiskovú pozíciu: ležte na chrbte a ruky položte pozdĺž tela, nohy zdvihnite nahor, špičky prepnuté.

Ohnite obe nohy v kolenách a potom vráťte do východiskovej polohy. Musíte vytvoriť napätie v prednej časti stehien. Ak je to ťažké, držte telo rukami. Opakujte 10-krát.

 

 

Ak budete všetko robiť správne, pocítite v nohách teplo a ľahké brnenie.

Východisková poloha je podobná predchádzajúcej. Teraz ale nohy ohýbame striedavo. Skúste čo najviac pritiahnuť päty k zadku. Opakujte 10-krát pre každú nohu.

 

 

Ak chcete, aby nohy a brucho pracovali súčasne, musíte vykonať nasledujúce kroky. Ležte na chrbte, nohy zdvihnuté a kývajte nimi, zadok zdvihnite z podložky a napínajte hornú časť nôh. Toto je pomerne zložité cvičenia, začína sa 10 opakovaniami a postupne sa zvyšuje na 20.

 

 

Ľahnite si na chrbát, zdvihnite nohy a skrížte ich. Mali by sa držať navzájom malým tlakom. Odťahujte kolená od seba, snažte sa urobiť plie (pozície s napoly pokrčenými kolenami) a vráťte sa do východiskovej pozície. Vykonajte 10 cvičenií a vymeňte nohu, ktorá je hore. Opakujte ešte desaťkrát.

 

 

Zdravý životný štýl je veľmi dôležitý. Ale nie každý má čas a peniaze na posilňovňu s osobným trénerom. Schudnúť v oblasti nôh a bokov v domácom prostredí je viac než len možné, hlavnou vecou je nebyť lenivá a neustále sa tomu venovať.

Nezabudnite na správnu výživu, pretože žiadne cvičenie nepomôže, keď budete večer jesť rožky a koláče.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie. Všetky potrebné kroky najprv konzultujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like