Lekárka z COVID oddelenia to už NEVYDRŽALA a posiela Slovákom DRSNÝ ODKAZ: Kvôli BLÁZNOM to SPADNE!

Lekárka tento odkaz zverejnila na facebookovej stránke Nekŕmte nás odpadom.

 

Celý príspevok tu:

Lekári sú na pokraji síl

Dovolenka medzi sviatkami? Alebo aspoň týždeň po, aby som mohla byť chvíľku so svojou malou dcérou? Zabudnite. Ešte teraz počujem riaditeľa našej malej okresnej nemocnice – „Pani doktorka, to hádam nemyslíte vážne? Vylúčené!“ Rozumiem, situácia je mimoriadne zlá. Aj u nás. Ale čo mám urobiť? Som slobodnou matkou, moji rodičia žijú 180 kilometrov ďaleko. Dcéra je u nich od kedy zatvorili aj u nás škôlky a ja ju tak vídavám menej ako svojich pacientov.
Áno, medicína je poslanie. Áno, treba vydržať. Áno, pán premiér nám láskavo zvýšil odmenu na 7 euro za hodinu pri práci na Covidovom oddelení. Áno, aj pani prezidentka nám poďakovala. Ja už len nevládzem. Je to obrovský nápor na psychiku. V práci nemám čas ani na moment vypnúť. A vraciam sa do prázdneho bytu. Cez Skype sa spojím s mojou malou a s rodičmi a predstieram pokoj.
A potom náhodou zablúdim na Facebook a čítam bláznov ako vraj umelo nafukujeme problém, a vôbec, existuje ten Covid?, ja idem lyžovať, neberte mi moje občianske práva, je to len chrípka… vám fakt šibe?
To sa naozaj uvedomíte až keď budete ležať v nemocnici? Až keď vám na 112 povedia, že pre vašu dusiacu sa matku nemá kto prísť? Všetci ste videli zábery z nemocníc a napriek tomu budete takýto egoisti? Väčšina zdravotníkov je na pokraji síl a vy si nedokážete odrieknuť pár vecí? Kvôli takýmto bláznom to spadne. A verte, nie sme ďaleko od toho. Proste nebude toho kto vám dá kyslík, podá infúziu, urobí CT, či RTG.
A potom zato nebude niesť zodpovednosť Matovič, Krajči… ale každý, kto nevie ani v tomto čase obsedieť na zadku len so svojimi najbližšími.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com