Lekári prišili dievčine nohu naopak. Dôvod vás prekvapí no zároveň aj dojme!

Hoci sa tento lekársky zákrok môže zdať na prvý pohľad ako omyl, nie je tomu tak. Amelia z Británie je mladé dievčatko trpiace rakovinou kostí. Všeobecne je známe, že rakovina je veľmi nebezpečné až smrteľné ochorenie.

Len pred necelým rokom bola sedemročnej Amelii diagnostikovaná rakovina kostí v ľavej nohe. Jediným východiskom sa zdala byť amputácia končatiny, ku ktorej nakoniec aj došlo. Lekári však nechceli zasahovať do kolenného kĺbu, ktorý zohráva kľúčovú úlohu pri nastavovaní protézy. Nakoniec jej odrezali stehennú časť nohy, a prišili jej namiesto nej spodnú časť, ktorá našťastie nebola postihnutá rakovinou.

Hoci sa vám to môže zdať ako uletený nápad, v medicíne je to bežne vykonávaný zákrok u pacientov, ktorí majú rakovinu v blízkosti kolena. Odborne sa tento úkon nazýva rotačná plastika. Amelii tak členkový kĺb pomôže nahradiť koleno a tak bude môcť ľahšie používať protézu.

Pomocou tejto operácie bol život Amelie zachránený. Zároveň jej osud v spolupráci s lekármi a modernými liečebnými metódami ponúkol nové šance do života a možnosť klasicky sa začleniť do spoločnosti. To, čo je pre nás úplne bežné Amelia považuje za zázrak.

Taktiež táto odvážna bojovníčka vášnivo miluje tanec. Jej najväčším snom je tancovať. Ktovie, možno sa jej to vďaka moderným technológiám, odvahe a snahe aj skutočne podarí. Najdôležitejšie je však teraz pre ňu, stáť na svojich vlastných nohách. My jej držíme palce a prajeme veľa zdravia a sily.

ZDROJthesun.co.uk

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com