Lekári mu nedokážu pomôcť…Tento chlapec je iný, ako ostatní, trpí vzácnou anomáliou.

Sme zvyknutí žiť v našom krásnom svete podľa ideálnych vzorov, robíme predvídateľné veci, ktoré ostatní považujú za úspešné a vhodné, a samozrejme, náš úsmev je vždy dôkazom toho, že všetko je tak, ako má.

Život sa vám pravdaže zdá krásny, keď máte normálne ruky a nohy, a ste zdraví. Také šťastie však nemal napríklad Isaac z Veľkej Británie. Jeho prvé slovo vyslovil až vo veku deviatich rokov. Je to kvôli tomu, že od svojho narodenia trpí syndrómom Moebius.

Ide o zriedkavú vrodenú anomáliu, ktorá sa vyznačuje paralýzou tvárového nervu. Hlavné prejavy: neschopnosť hýbať celou tvárou, škúlenie a rôzne iné neurologické príznaky. Táto choroba je známa od konca 19. storočia, doterajšie dôvody jej výskytu nie sú identifikované a liečba zatiaľ neexistuje.

Isaac sa zbavil škúlenia cvičením a naučil sa ako-tak rozprávať. Veľkú úlohu zohrala aj podpora jeho rodiny, pretože ho vníma ako obyčajné a normálne dieťa, ktoré miluje hrať futbal, stretáva sa s priateľmi a teší sa zo života.

Malý Isaac patrí medzi 200 Britov, ktorý trpia touto zriedkavou chorobou, zatiaľ čo mnohí z nich nedokážu rozprávať, či zasmiať sa, aj napriek tomu, že mnohí z nich už dávno presiahli prah dospelosti.

Každý z nás by si mal vážiť svoje zdravie, lebo to je to najdôležitejšie, čo v živote máme.

ZDROJvideoboom.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com