Lekár zachránil mladej žene obe ruky, ktoré jej odrezali! Celý príbeh prerozprával lekár z chirurgickej sály

Nebolo to tak dávno, keď oko sveta zazrel záhadný príbeh Margarite Gracheve, ktorá sa stala obeťou domáceho násilia svojho žiarlivého manžela. Ten jej chladnokrvne odrezal pri poslednej hádke obe ruky! Celý príbeh sa dostal do médií a stále je situácia sledovaná. Avšak o tíme lekárov, ktorí žene ruku zachránili nepadlo ani slovo.

Timothy Sukhinin:
Timothy patril do tímu lekárov, ktorý žene prišili obe ruky späť po tom, čo jej ho manžel chladnokrvne odsekol. Správa obletela internet a tak sa Timothy rozhodol, že svetu vyrozpráva, čo sa stalo na operačnej sále. Povedal síce, že v na konci 90.-tich rokoch videl už všeličo, no toto bol najhorší prípad v celej jeho kariére.

„Videl som muža, ktorý si odtrhol svoju ruku, pretože sa mu zdalo, že hlasy hovoria, že s touto rukou udrel svoju matku. Ale aby toto niekto úmyselne urobil svojmu blízkemu, navyše s takou krutosťou, to som nezažil,“ hovorí lekár.

9 hodín trvala operáciou, ktorá sa dá charakterizovať ako jedinečnú.  Pomocou mikroskopu šili zvlášť každučký nerv a cievu. Počas celej operácie sa neozvali, všade vládlo ticho. Timothy hovorí: „Začali sme v hlbokom tichu- tento prípad hrozného násilia ohromil každého z nás.“

Nikto netušil, či sa operácia podarí. Priali sme si, aby sa stal zázrak. A stalo sa, zachránili sme jej aspoň jednu ruku. Môže len ďakovať lekárom, ktorí svoju prácu vykonali bezchybne.

Lekár si však nemyslí, že by urobili zázrak. Tvrdí: „Na takéto prípady máme špeciálne oddelenie. Toto je prvá pobočka v Rusku, mikrochirurgiou sa v krajine začalo zaoberať práve v tejto nemocnici. Predtým k nám privážali pacientov z celého Ruska, bolo to totiž jediné oddelenie v celej krajine.“

Veľká časť lekárov sa v dnešnej dobe venuje skôr plastickej chirurgií, ktorá sa oplatí oveľa viac. Mikrochirurgické operácie sú každým rokom drahšie, keďže sa štátne financovanie znižuje. Je to obrovská škoda, pretože existuje už len málo odborníkov, ktorí takéto operácie vedia vykonávať. Títo profesionáli dali žene šancu žiť normálny život.

“Sme akoby na prieniku špecializácií: ako traumatológovia spájame kosti, šijeme šľachy, potom šijeme nervy ako neurochirurgovia. Ďalej cievy ako napríklad vaskulárni chirurgovia, na záver sa ako plastickí chirurgovia zaoberáme plastikou kože.“

Dodáva: „Žiaľ, mnohí ľudia si myslia, že mikrochirurgia nie je serióznou profesiou, až kým príde podobný problém. Áno, ľudia bez prstov neumrú, teda nezachraňujeme životy, ale zlepšujeme ich kvalitu.“ Lekári žene život nezachránili, ale poskytli jej šancu, aby znova mohla držať svoje dieťa.

Je obdivuhodné, čo a ako sa stalo. Timothy je lekár s ozajstnou vášňou pre svoju prácu. Zdieľajte tento príbeh s priateľmi, aby si aj oni prečítali o zázračnom príbehu ženy a tímu lekárov, ktorí jej dali šancu na normálny život.

ZDROJtakprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com