Lekár prezradil svoje tajomstvo dlhovekosti! Držte sa ho a zdravie vás neopustí

Nikolaj Amosov bol legendárny doktor. Mal za sebou niekoľko veľkých úspechov a dokonca sa stal aj autorom kníh. Pochádzal z Ukrajiny, bohužiaľ, v roku 2002 zomrel, no dožil sa až osemdesiatdeväť rokov. Zaoberal sa aj umelou inteligenciu, či kybernetikou. Zúčastnil sa boja v druhej svetovej vojne. Taktiež sa venoval aj písaniu odborných publikácií a monografií.

Zúčastnil sa niekoľkých pokrokov v medicíne. Vyliečil nespočetne veľa svojich pacientov. Radil, ako si udržať zdravie.  . Vždy tvrdil, že ľudské telo je ako dobre premyslený stroj, ktorý sa dá napraviť za takmer hocijakých okolností. Podľa neho, ak sa o svoje telo človek dobre stará, tak mu môže zabezpečiť toľko zdravia, koľko potrebuje.

Aký je teda jeho recept na dlhovekosť?
Najväčší význam prikladá správnemu stravovaniu a cvičeniu. Človek nemusí stráviť v posilňovni tri hodiny denne, no rýchla chôdza neuškodí nikomu. Rovnako je to aj s neprehnaným jedením sladkostí, či ochutených vôd a džúsov. Ďalším jeho typom je otužovanie. A kvalitný spánok, pre ten je najlepšie vyhýbať sa stresu.

Vitamíny sú vraj základ. Tento lekár videl veľké výhody práve v konzumovaní ovocia a zeleniny. Samozrejme, najlepšie v surovom stave. Dbal aj na vyvážený príjem tukov aj bielkovín. Na vysokú hodnotu bielkovín je najlepší jogurt, tvaroh, či sójové mlieko.

Pre zlepšenie imunitného systému radil občas telo držať hladné a v zime. Bol aj veľkým zástancom telesnej výchovy, ktorá bola jeho najobľúbenejším predmetom. Nikolaj Amosov, taktiež pevne preferoval to, že o zdravie sa človek musí v prvom rade starať sám a až potom prichádza na rad medicína.

Zdravý životný štýl bol pre neho všetkým. V ňom videl úspech svojej dlhovekosti a po dlhé roky mu bezchybne slúžilo aj zdravie. Svojich pacientov sa snažil vyzývať k cvičeniu, ktoré patrilo medzi jeho najobľúbenejšie aktivity.

ZDROJ takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com