Lekár Lipták šíri o koronavíruse bludy a klamstvá, polícia vyvracia dezinformácie

Lekár Peter Lipták píše podľa polície na sociálnej sieti v súvislosti s pandémiou koronavírusu zmes bludov a klamstiev. Ako ďalej policajti konštatujú na webe „Hoaxy a podvody – Polícia SR”, jeho status na túto tému sa dá označiť ako „čo veta, to dezinformácia”.

Číňania mali zistiť 100 percentnú chybovosť testov

Lipták mimo iného píše, že spomedzi pozitívnych PCR testov je 90 percent a viac v skutočnosti negatívnych na živý vírus. „Dokonca obrovská štúdia vo Wuhane, kolíske covidu, v máji a júni 2020 preukázala, že z 300 pozitívne testovaných bolo všetkých 300 v skutočnosti negatívnych, teda v 100 percentách bolo preukázané, že nemajú v sebe živý vírus a nie sú vôbec infekční. Takže Číňania zistili 100 percentnú chybovosť, falošnosť PCR testov,” napísal Lipták.

Polícia na tvrdenia Liptáka reaguje stanoviskom lekára Mariána Jánoša, podľa ktorého PCR testy nezisťujú infekčnosť, ale prítomnosť RNA. Test môže podľa neho zachytiť aj prípady, ktoré ochorenie prekonali, hoci subjektívne nemuseli pociťovať žiadne príznaky. „Nedá sa jednoznačne určiť, koľko z pozitívne testovaných je v čase testu aj infekčných. Vieme, že najinfekčnejší sú pacienti v prvých piatich dňoch od nástupu príznakov. U bezpríznakových prípadov vieme určite, že dokážu vírus prenášať tiež, ich presný príspevok k šíreniu epidémie je však stále predmetom odbornej debaty,” povedal Jánoš.

Populácia po dlhom a prísnom lockdowne

V prípade štúdie z Wuhanu išlo podľa Jánoša o vzorku populácie po dlhom a prísnom lockdowne. „Zachytili už len posledné pozostatky vírusu v obrovskej populácii. So situáciou na Slovensku je to absolútne neporovnateľné,” uviedol Jánoš. Dodal, že hoci v skupine spomínaných 300 prípadov sa nepreukázal aj živý vírus, väčšina z pozitívne testovaných mala ešte voči SARS-CoV-2 protilátky, čiže infekciu v minulosti jednoznačne prekonali.

Lekár Peter Lipták na zhromaždení v sobotu 12. decembra v Bratislave vyzýval účastníkov, aby nedodržiavali opatrenia proti šíreniu choroby COVID-19. Takisto rezonoval v médiách, keď stíhanému exriaditeľovi TV Markíza Pavlovi R. opakovane vystavil potvrdenie o práceneschopnosti, pričom ten sa následne nedostavil na pojednávanie v kauze miliónových zmeniek.

ÚČET PETER LIPTÁK PÍŠE ZMES BLUDOV A KLAMSTIEV, KTORÉ NEMAJÚ S REALITOU NIČ SPOLOČNÉ

Poďme si pozrieť jeho…

Uverejnil používateľ Hoaxy a podvody – Polícia SR Štvrtok 17. decembra 2020

 

zdroj: webnoviny.sk, Foto: ilustračné, SITA/AP

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com