Kvôli týmto zisteniam teraz spávam bez nohavíc a mám kvalitnejší spánok, je to oveľa zdravšie

Dobrý sen je zárukou zdravia, krásy a dobrej psychiky. Snažíme sa preto venovať veľkú pozornosť dobrému matracu, vankúšom, posteľnej bielizni či sa pri otázke „kde umiestniť v izbe posteľ“ neraz riadime rôznymi umeniami ako napríklad Feng Shui. Lenže málo ľudí vie, že aj také oblečenie, ktoré na sebe máme v noci, veľmi vplýva na kvalitný spánok.

Preto si musíme položiť otázku, spať bez alebo so šortkami? Táto otázka je dôležitá nielen pre vaše pohodlnie, ale aj zdravie. Odborníci tvrdia, že spať bez nohavíc/šortiek je najlepšia vec, akú môžeme urobiť pre naše telo, počas spánku. Najlepšie je spať nahý. Prečo je to tak?

Kvalitný spánok:
Dobré prúdenie krvi
Krv musí voľne cirkulovať do tela, s prístupom do každej bunky. Lenže rôzne tesné pyžamá a ešte tesnejšie nohavičky môžu tomuto cirkulovaniu zabrániť.

Kvalitnejší spánok
Keď zaspíme, teplota nášho tela trošku klesne, čo je veľmi dôležité pre pohodlný spánok. Keď máme telo v pyžame, ťažšie sa ochladzuje. Preto nahí ľudia zaspávajú rýchlejšie ako tí, ktorí sú skrytí v hrubých pyžamách, ponožkách a nohavičkách. To, že nemáte na sebe nič pomáha vášmu telu prispôsobiť sa ideálnej teplote, ktorá je jednou z hlavných podmienok pre kvalitný a dobrý spánok.

Zdravšia pleť
Aj naša koža potrebuje dostatok čerstvého vzduchu. Nechajte preto dýchať pokožku najmä v noci, aby ste tak minimalizovali riziku podráždenia a ekzému. Podľa výskumníka Nicola Prausa z Kalifornskej univerzity Los Angeles je dostatok čerstvého vzduchu skvelý pre intímne časti tela.

Menej stresu a telesného tuku
Keď spíme, naše telo pracuje na znížení hladiny kortizolu čo je stresový hormón. Ten je jedným z dôvodov hromadenia tukov v našom tele. Okrem toho je spánok dôležitým faktorom pre sekréciu rastového hormónu, ktorý má vlastnosti spálenia tukov. Je zameraný na regeneráciu kože a mnohých orgánov. Štúdie dokázali, že keď spíme nahí, sekrécia tohto hormónu je oveľa účinnejšia.

Prevencia proti cukrovke
Istá švédska štúdia ukázala, že spánok pri nižších teplotách zrýchľuje metabolizmus a znižuje hladinu cukru v krvi. Ak chcete dosiahnuť tento účinok, musíte spať nahí. Taktiež je to prvý krok pri prevencii cukrovke 2.typu.

Nechajte svoje telo dýchať, najmä keď strávite celý deň v oblečení, ktoré nie je vždy vyrobené z prírodných materiálov a voľného strihu. Doktori sú presvedčení, že ľudia, ktorí spia nahí majú menšiu pravdepodobnosť infekcie močového systému.

Ako najradšej spíte? Nezabudnite sa s vašimi komentármi podeliť a zdieľať tento príspevok.

ZDROJ: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com