Kuriózna dopravná nehoda v Trenčíne: Opitý vodič zrazil opitého cyklistu, tým to však neskončilo

VÍKENDOVÝ „BOREC“- NARAZIL DO CYKLISTU, PRELETEL KRUHOVÝM OBJAZDOM A SKONČIL V STĹPE
V Trenčíne policajti riešili kurióznu dopravnú nehodu. Vodič najskôr narazil do cyklistu, potom pokračoval ďalej v jazde, prešiel cez kruhový objazd vyhotovený z mobilných obrubníkov a jeho „spanilú“ jazdu ukončil náraz do stĺpa elektrického vedenia.
V neskorých nočných hodinách boli trenčianski dopravní policajti privolaní na dopravnú nehodu osobného vozidla Audi, ktorého vodič skončil v stĺpe elektrického osvetlenia. Tomu však predchádzalo najskôr to, že 34-ročný vodič Audi na Svätoplukovej ulici v Trenčíne sa dostatočne nevenoval riadeniu vozidla a narazil do cyklistu. Vodič po náraze začal cúvať, narazil do oplotenia rodinného domu a pokračoval ďalej v jazde. Na kruhovom objazde na Brnianskej ulici neprispôsobil rýchlosť jazdy a prešiel priamo cez kruhový objazd vyhotovený z mobilných obrubníkov. Narazil do dvoch dopravných značiek avšak ani to ho nezastavilo. Jeho jazdu ukončil až náraz do stĺpa elektrického vedenia.
Výsledok tejto jazdy – zranený cyklista, ktorý našťastie neutrpel vážne zranenia a bol jednorázovo ošetrený. Škoda, ktorá sa podľa predbežného odhadu vyšplhala na asi 3000 €.
Policajti vodiča i cyklistu podrobili dychovej skúške. Dychové skúšky u oboch vodičov boli pozitívne. 34-ročný vodič nafúkal 1,09 mg/l, čo predstavuje 2,27 promile alkoholu. Cyklista nafúkal 0,55 mg/l, čo predstavuje 1,15 promile alkoholu.
Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania. Každopádne, vodiča za jazdu pod vplyvom alkoholu neminie postih. Nakoľko nafúkal nad 1 promile, ide o trestný čin „Ohrozenie pod vplyvom návykovej látky“.
Taktiež bude za jazdu pod vplyvom alkoholu riešený aj cyklista, a to v samostatnom konaní na Okresnom dopravnom inšpektoráte v Trenčíne.
Vodič však môže obísť oveľa horšie. Za tento trestný čin je trestná sadzba v zmysle zákona až jeden rok odňatia slobody. O výške trestu, v prípade alkoholu nad 1 promile, podľa platnej legislatívy rozhoduje súd.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com