Kupujete túto rybu ? Mali by ste zbystrieť, pangasius obsahuje nebezpečné látky pre zdravie.

Táto obyčajná ryba skrýva v sebe nemilé prekvapenie. Môžeme ju nájsť pod názvom Pangasius alebo basa.

Jedná sa o druh sladkovodnej ryby , ktorá v sebe má nespočetné množstvo hormónov, baktérii, chemikálii a kovov. Viete prečo je tomu tak? Dočítate sa v článku. Kovy ako arzén a chlordán kongenerova a mnoho ďalších, sú extrémne nebezpečné pre naše zdravie, pokiaľ sa takéto toxíny dostanú do nášho organizmu.

Ak môžte, vyhnite sa im.

Väčšinou sa táto ryba exportuje z Vietnamu, kde úroveň znečistenia vody je extrémne vysoká.  A presne tieto ryby sa chovajú napríklad v jednej z takýchto riek a to v Mekongu. Sem prúdia chemikálie všetkého druhu: od chemikálii z továrni alebo odpadové vody z fabrík a taktiež hnojivá. Kedže predajcovia a chovatelia chcú čo najviac zvýšiť svoj zisk, je im jedno čím kŕmia tieto ryby , tak sa nebránia im dať geneticky modifikované potraviny a ako „dezert“ ďaľšie chemikálie. Nie je pravda, že táto lacná ryba sa objavuje len v chudobných krajinách, často ju vidieť aj v našich obchodoch.

Celý proces tejto ryby prebieha v tejto zamorenej vode. Rybári rybu vylovia a následné zmrazovanie prebehne znova z vody z Mekongu. Ako je „dobrým zvykom“, nie sú len kurčatá napichané hormónmi, ale aj tieto ryby sú prošpikované týmto „ humusom“ . Ten sa do Vietnamu dováža z Číny a následne sa aplikuje do samičiek Pangasia. Toto spôsobí „želaný“ efekt pre rybárov a ryby rastú 4-krát rýchlejšie ako za normálnych okolnosti. Európa a jej prísne kontroly si vyžiadavajú zloženie týchto  hormónov, no aj napriek ich prísnej kontrole im ho neposkytujú.

Takže vedci dokázali, že ak budete jesť túto rybu , hrozí vám riziko ochorenia krvi, poškodeniu pečene a vnútorných orgánov. Preto ak môžete, nekonzumujte túto rybu, ochránite tým svoje zdravie ale aj zdravie svojej rodiny a hlavne detí, pre ktoré je veľmi nebezpečná.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

zdroj: takprosto.cc

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com