Ktorú farbu oči máte ? S ľudmi s hnedou farbou sa nudiť nebudete, sivookí…

Možno ste nevedeli, že lekári dokážu o vás zistiť množstvo informácií týkajúcich sa vášho zdravia, ale aj vášho intelektu len na základe farby vašich očí. My v Európe sa okrem iného vyznačujeme aj tým, že máme tie najrozličnejšie farby očí. Napríklad v takej Číne by ste ťažko hľadali človeka so zelenými očami.

Najčastejšou farbou medzi Európanmi je hnedá. Na druhom mieste sa nachádzajú modrá so sivou a na najmenej vyskytujúca sa farba je sivá. Zaujímavosťou je, že na svete sa nenachádzajú ľudia s presne identickou farbou očí podobne, ako s rovnakými odtlačkami prstov. Naša farba sa dokonca v priebehu života mení, keďže telo v rozličných fázach života produkuje iné množstvo pigmentu.

Teraz sa poďme spoločne pozrieť na to, aké charakteristické vlastnosti majú ľudia všeobecne s určitou farbou očí. Schválne v čom všetkom sa nájdete práve vy.

Hnedé: Hnedoočkovia sa vyznačujú prevažne extrovertnou a spoločenskou povahou. Zvyčajne sa pri niekom s hnedými očami nenudíte. Zároveň bývajú prívetiví a individualistickí. Ďalšími charakteristickými črtami sú: vytrvalosť, cieľavedomosť, občasná uzavretosť, oddanosť, lojalita a empatia.

Svojich blízkych vedia utešiť v ťažkých časoch a partnerovi sú verní až do smrti. Vedia byť bútľavou vŕbou, ale aj vynikajúcim spoločníkom na párty.

Orieškovo-hnedé: Táto vzácna farba nie je veľmi častá. Obsahuje v sebe rôzne odtiene zelenej a hnedej farby. Práve kúsky zelenej z nej robia takú výnimočnú. Osoby s touto farbou sú nápadité a milujú dobrodružstvo.

Radi skúšajú nové veci. Majú v sebe veľkú vnútornú silu a odvahu. To, že sa neboja ísť do risku neznamená, že sú menej zodpovední, skôr naopak. Nakoľko sú si vedomí svojich kvalít, bývajú občas namyslení

Zelené: Ľudia so zelenými očami v sebe skrývajú tajomstvo a málokedy sa oň s niekým podelia. Bývajú nepredvídateľní a dokážu vybuchnúť od zlosti, čo sa však nestáva často. Vedia byť zdržanliví, trpezliví no iba v určitých veciach.

Vyznačujú sa originalitou osobnosti, inteligenciou a vedia sa skoncentrovať na určitý problém pokiaľ je to pre nich dôležité, aj keď na to nemajú čas či podmienky. Sloboda je pre nich prioritou v živote, neradi sa viažu, no svojou atraktivitou ostatných priťahujú. Ak sa predsa len rozhodnú usadiť, tak ich vzťahu nechýba vášeň a romantika.

Modré: Ľudia s modrými očami sú vysoko inteligentní a cieľavedomí. Ich ciele však nebývajú plytké, ale skutočne veľké. Často keď dosiahnu svoje túžby skĺznu do rutiny každodenného života. Akoby nevedeli čo ďalej.

Preto je pre nich mimoriadne dôležité mať stanovený vždy cieľ a plán za ktorým budú kráčať. Bývajú náladoví a niekedy je to s nimi ťažké. Za trpezlivosť svojho okolia sa odvďačia nekonečnou láskou a optimizmom.

Sivé: Sivá farba patrí medzi zriedkavejšie sa vyskytujúce farby. Sivookí ľudia sa vyznačujú prevažne tichou a skromnou povahou. Niekedy budia dojem rozdvojenej osobnosti, ktorá je spojená s ich náladovosťou.

Je chybou, že ich niekedy ostatní neberú vážne a podceňujú ich. Skrýva sa v nich často veľká ochota a schopnosť pomôcť okoliu aj svetu. Ich empatia a v základe dobré srdce sa prejavuje už od detstva.

ZDROJ: spuntik.zoznam.sk

Vložiť komentár

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com