KRVAVÝ MASAKER: Útočník na pešej zóne medzi obchodmi zabil päť ľudí a 15 dobodal!

Krvavý masaker sa odohral v sobotu v čínskom meste An-čching, ktoré sa nachádza na východe krajiny v provincii An-chuej.

Na pešej zóne medzi obchodmi zaútočil muž nožom na okoloidúceho. Jeho besnenie si vyžiadalo päť mŕtvych a 15 zranených, uviedol webový portál Global Times s odvolaním sa na vyhlásenie miestnej polície.

Policajti, ktorí prišli na miesto činu, útočníka zatkli. Motív útoku zatiaľ nie je jasný.

Zranení boli prevezení do nemocnice, ale ich stav zatiaľ nie je známy. Skutočnosť je však taká, že krvná banka v Anqingu pre nedostatok krvi vyzvala darcov prostredníctvom médií.

Agentúra AP v komentári k incidentu uviedla, že čínske zákony obmedzujú predaj a držbu strelných zbraní a masové útoky sa zvyčajne vykonávajú nožmi alebo podomácky vyrobenými výbušninami. Páchatelia podobných útokov boli v minulosti označovaní za duševne chorých alebo za ľudí, ktorí majú zášť voči spoločnosti.

V decembri minulého roka pri útoku nožom pred saunou a kúpeľmi v severovýchodnej Číne zahynulo sedem ľudí a sedem ďalších bolo zranených. Šesť mesiacov predtým zranil ochrankár nožom štyridsať ľudí v materskej škole v juhočínskej provincii Kuang-si. Za to bol odsúdený na trest smrti.

zdroj: APnews.com

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com