Krvavý masaker: Ozbrojenci zabili vyše 200 ľudí, zomierali aj malé deti!

Najmenej 207 ľudí zabili ozbrojenci počas stredajšieho útoku v štáte Benišangul-Gumuz ležiacom na západe Etiópie. Na Twitteri o tom v piatok večer podľa agentúra AFP informovala Etiópska komisia pre ľudské práva (EHRC).

Komisia vo vyhlásení uviedla, že medzi obeťami je 133 dospelých mužov a 35 dospelých žien, ako aj 17 detí vrátane šesťmesačného novorodenca a 22 starších osôb. Civilisti boli zabití pred svitaním v spánku a útočníci telá mnohých z nich podpálili.

K masakre došlo v oblasti Metekel, ktorú obývajú prevažne etnické skupiny Bertov, Amharov, Gumuzov a Oromov; najpočetnejšími sú Oromovia a Amharovia. Miestni kmeňoví vodcovia z útoku obviňujú Gumuzov.

Podľa EHRC utieklo z oblasti Bekuji Kebele okolo 10 000 ľudí, ktorí sa vydali smerom k mestu Bulen vzdialenému asi 40 kilometrov, kde už žijú tisíce vysídlených osôb.

Etnické násilie súvisiace so spormi o pôdu a prírodné zdroje je pretrvávajúcim problémom v Etiópii za vlády premiéra Abiyho Ahmeda, ktorý sa usiluje zavádzať demokratické reformy. Abiy označil najnovšiu masakru na Twitteri za „tragédiu“ a pripustil, že snahy vlády vyriešiť tento problém „nepriniesli výsledky“.

zdroj: SITA

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com