Krok za krokom: Takto môžete svojpomocne doma praktizovať túto skvelú masáž, ktorá ma veľakrát postavila na nohy!

Zdieľajte článok na
  • 1
    Share

Žiadny lekár vám nepomôže, ak vaše vnútorné mechanizmy nepracujú tak, akoby mali. Aby ste dokázali zistiť, kde je problém, je jasné, že musíte dodržiavať pitný režim, dobre sa stravovať a dostatočne veľa spať. No skvelým aspektom udržiavania dobrého zdravia je masáž.

V priebehu mnohých rokov praxe sa vytvorili skvelé techniky samomasáže, ktorú môžete vykonať aj doma. Je vhodná pre tých, ktorí sú časovo obmedzení. Všetko, čo potrebujete, je hladká palica dlhá 70-90cm s priemerom 2-3cm.  Dnes vám povieme niečo o tom, ako by ste mali správne vykonávať túto masáž.

Domáca masáž: 

Samomasáž krčnej chrbtice
1.
 Dajte si palicu za hlavu tak, aby smerovala ku pravej strane krku. Pravou rukou držte palicu hore a ľavou rukou súčasne pritláčajte palicu k telu. Pravá ruka tiahne palicu striedavo nahor a nadol kolmo na krk.

2. Potom presuňte palicu rovnobežne k zemi 1,5 až 2 cm smerom k zadnej časti hlavy. Znovu opakujte pohyb rovnakým spôsobom ako v bode 1., len teraz sa pohybujete smerom vpravo.


3. To isté urobte aj na ľavej strane. Môžete priamo trieť krk s palicou, ale predtým, než začnete, naneste olej na kožu, aby ste tak predišli podráždeniu. Masáž by mala trvať 3 minúty, snažte sa ju vykonávať každý deň, najlepšie večer. Zmierňuje únavu a bolesť pri osteochondróze.

Samomasáž chrbta a zadku:
1. Držte palicu za chrbtom a intenzívne masírujte driekovú chrbticu na ľavej a pravej strane. Rozmasírujte oblasť od spodnej časti hrudnej chrbtice k zadku, čo by malo trvať asi 2 minúty.

2.Potom opatrne rozmasírujte krížovú oblasť doľava a doprava. Je to obzvlášť účinné pri bolestiach chrbta. Presuňte pohyb zhora nadol. Každú stranu masírujte 30-60 sekúnd.

3. Teraz sa venujte zadku: umiestnite palicu do polovice zadku a pritlačte naň. Potom postupne masírujte zadok s palicou zhora nadol a potom paralelne. Zadok masírujte 3 minúty.
4. Ak chcete zefektívniť masírovanie, prejdite s palicou po brušnej dutine smerom zhora nadol 1 minútu.

Tak čo, zaujala vás táto masáž? Vyskúšate ju? Prípadne ju už poznáte? Dajte nám vedieť do komentárov.

ZDROJ takprosto.cc

ONLINE NABYTOK:

onlinenabytok


Zdieľajte článok na
  • 1
    Share

You Might Also Like