Krčméry a Mikulec posielajú DÔLEŽITÝ odkaz Slovákom: TOTO by ste mali vedieť!

MINISTER VNÚTRA VYZVAL A POPROSIL ĽUDÍ: ZVÁŽTE ÚČASŤ NA ZHROMAŽDENIACH K 17. NOVEMBRU

Pre pandémiu koronavírusu naďalej platí na Slovensku zákaz zhromažďovania viac ako šiestich ľudí okrem členov jednej domácnosti. Vláda zaviedla tento zákaz s cieľom ochrániť životy a zdravie ľudí. Znížením mobility sa totiž znižuje aj šírenie koronavírusu.

➡️ „Zákaz zhromažďovania ani núdzový stav tu nebol zavedený preto, aby si niekto nemohol vyjadriť svoj názor,“ povedal Roman Mikulec – minister vnútra SR. Pripomenul, že niektoré krajiny zavádzajú ešte prísnejšie opatrenia, ktoré obmedzujú bežný život občanov.

Už dnes je veľký tlak na naše zdravotníctvo. Každý deň pribúdajú chorí aj obete, nemocnice sú preplnené a zdravotníci unavení. Vláda robí všetko pre to, aby spomalila nápor chorých v nemocniciach. Pri enormnom náraste počtu infikovaných a hospitalizovaných v ťažkom stave by lekári nezvládali poskytnúť zdravotnú starostlivosť všetkým, ktorí ju potrebujú.

➡️ Minister vnútra povedal, že ak niekto vyzýva na zhromaždenia, tak pošliapava odkaz 17. novembra. „Demokracia nie je o tom, že je to anarchia. Demokracia je o tom, že platia pravidlá a my chceme, aby tie pravidlá platili pre všetkých,“ povedal.

POLÍCIA
➡️ Dočasný policajný prezident Peter Kovařík povedal, že úlohou polície bude aj v tomto prípade chrániť verejný poriadok, občanov a majetok. Dôrazne vyzval ľudí, aby sa s policajtmi nebili. Pripomenul, že v čase núdzového stavu sú tresty za útok na verejného činiteľa 12 až 25 rokov odňatia slobody. „Nemôžeme dovoliť, aby sa nám to zvrhlo do násilia, aby sa nám to zvrhlo do ulíc,“ poznamenal.

PROFESOR VLADIMÍR KRČMÉRY
➡️ Na medicínske riziká zhromažďovania v súvislosti so šírením ochorenia COVID-19 upozornil odborník na infektológiu Vladimír Krčméry. Poukázal na zvýšenú mobilitu, vysokú hustotu ľudí na jednom mieste a frekventovanejšie využívanie dopravy. Protestujúci si môžu priniesť infekciu domov, do rôznych kútov Slovenska. „Nepreťažujme náš zdravotnícky systém,“ požiadal ľudí.

 

zdroj: Ministerstvo vnútra SR

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com