Krátky test: Spojte si ruky a to, ako si preložíte palce na rukách o vás môže veľa prezradiť.

Psychika a povaha u každého človeka veľmi úzko súvisia s pohybmi. Je to vec, ktorú v podstate nevieme ovplyvniť, iba ak by sme sa na to priamo sústredili. Vďaka tomu dokáže psychológia veľa prezradiť o človeku len z jeho reči tela a spôsobov, ktorými vykonáva niektoré pohyby.

Ľudia vo vašom okolí na to reagujú rovnako, ako to vy vykonávate – teda podvedome. Už len z prvého pohľadu si o vás ostatní vytvárajú akýsi obraz, podľa ktorého sa ku vám neskôr správajú. Preto je dobré vedieť čo jednotlivé pohyby a znaky znamenajú, aby ste mohli lepšie „čítať“ reč tela ostatných, ale aby ste aj vy vydávali len signály, ktoré vydávať naozaj chcete.

Telo povie aj to, čo povedať nechcete:

Už asi každý počul, že oči sú oknom do duše, ale niečo podobné platí pre celé telo. Každý deň vaše pohyby a správanie sa sledujú rôzni ľudia a podľa toho si tvoria názory na vás aj keď ste si možno nepovedali ani jedno slovo. To môže byť výhodou ak viete ako využiť svoje telo na vysielanie pozitívnych signálov. Veď už len podľa podania ruky sa dá určiť niečo o povahe človeka.

Otestujte sa:

Tento pokus vám ukáže, čo o vás povie jeden jediný pohyb, o ktorom ste možno doteraz ani trochu nepremýšľali, lebo vám pripadá úplne prirodzene. Snažte sa byť objektívni, aby bol výsledok čo najpresnejší. Všetko čo musíte urobiť je prepliesť prsty, podobne ako keď sa niekto ide modliť. Pozrite sa, ako sú uložené vaše palce.

Pravý palec nad ľavým:

Tento spôsob uloženia prstov preferujú až dve tretiny všetkých ľudí. Ale čo to povie o vašej povahe? Spoliehate sa na rozum a logiku, takže si každé rozhodnutie dobre premyslíte. Ľudia s vami všeobecne radi komunikujú, nadväzujú kontakt a vy sa tomu nebránite – spoločnosť vám vyhovuje. Okolie vás považuje za zodpovednú osobu, ale môžete mať sklon k tomu, že sa ľahko ovplyvníte väčším počtom ľudí a meníte svoje názory aj keď by to nebolo nutné.

Ľavý palec nad pravým:

Vašou silnou stránkou je niečo ako šiesty zmysel. Vždy máte prehľad, prípadne aspoň tušenie o tom, ako veci skončia alebo ako sa bude situácia vyvíjať. Radi si veci pripravujete dopredu a držíte sa svojich plánov. V spoločnosti si držíte malý odstup od ostatných, takže sa prejavujú skôr náznaky introverta, ale nevyhovuje vám ani sedieť celý deň v zatvorenom byte. Preto si o vás niekedy ľudia môžu myslieť, že ste uzatvorený a chladný človek. Svoje tajomstvá a pocity si dobre strážite a zdôverujete sa s nimi iba naozaj dobrým priateľom. Ale ak dostanete nejakú riskantnejšiu ponuku, odvaha vám teda nechýba. Vždy idete za svojim cieľom, preto nie je dobré ak ostanete na jednom mieste nebudete spoznávať nové veci.

zdroj: zabava4u.tiscali.cz

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com