Krásny moment pôrodu gorilieho mláďaťa. Pozrite si prvé objatie gorilej matky s jej mláďatkom.

Spread the love

Začiatok nového života je jeden z najkrajších okamihov, aké len môžu existovať. Je jedno, či sa jedná o ľudské alebo zvieracie mláďa. Veľkú radosť mali aj v Smithsonian National Zoological Park vo Washingtone, kde sa im narodilo mláďa gorily.

Narodenie malej gorily v zajatí je obrovský úspech a býva to naozaj veľmi ojedinelé. Tento prípad sa vyskytol opäť po 9 rokoch! Rodičia malej gorily menom Moke sú 15 ročná Calaya a 26 ročný Baraka. Gorily sú veľmi inteligentné zvieratá a o svoje mláďatá sa starajú veľmi dobre a láskavo. Lásku a starostlivosť je vidno na gorilej matke už pri prvom kontakte so svojím mláďaťom hneď po narodení.

Časť pôrodu a prvý kontakt matky s mláďaťom je zachytený na videu. Gorilia matka zvládla porodiť svoje mláďa celkom sama a aj keď sa jedná o veľké zviera, jej pohyby a správanie boli veľmi pokojné a jemné, aby svojmu čerstvo narodenému mláďatku nijako neublížila. Určite to bolo pre ňu vyčerpávajúce, avšak pri pohľade na svoje mláďa na nej bolo vidno, že sa v nej prebúdzajú materinské inštinkty.

 

Jemne začala malú Moke oblizovať a čistiť. Potom ju opatrne položila na zem, aby s čistením mohla pokračovať. Je krásne sledovať, ako prirodzene a bez akéhokoľvek predchádzajúceho učenia funguje medzi mláďaťom a matkou láska a nenahraditeľné rodičovské puto.

You Might Also Like