Kráľovná Alžbeta II. prehovorila o svojom očkovaním proti COVID-19, ľuďom adresovala výzvu

Britská kráľovná Alžbeta II. vyzvala ľudí, aby mysleli na ostatných a využili možnosť nechať sa zaočkovať proti koronavírusu.

Samotná 94-ročná panovníčka a jej 99-ročný manžel princ Filip dostali vakcínu minulý mesiac. Informoval o tom spravodajský web BBC.

Kráľovnina skúsenosť s očkovaním

Keď sa vedúci predstavitelia v oblasti zdravotníctva počas videohovoru opýtali kráľovnej na skúsenosť s očkovaním, odvetila:

„Pokiaľ viem, bolo to celkom neškodné. A veľmi rýchle. Dostala som mnoho listov od ľudí, ktorých veľmi prekvapilo, ako ľahko je možné zaočkovať sa.“

Kráľovná, ktorá zriedka hovorí o svojom vlastnom zdraví, dodala: „Vôbec to nebolelo.“

Alžbeta II. chápe, že očkovanie môže byť pre niektorých ľudí „ťažká skúsenosť“, ale vyzvala všetkých, aby „mysleli skôr na iných ľudí ako na seba“.

Ľudia s vakcináciou stále váhajú

Stalo sa tak po tom, čo britský minister zodpovedný za vakcinačný proces Nadhim Zahawi uviedol, že 11 – 15 % ľudí váhalo s vakcináciou. Boli to údajne predovšetkým príslušníci menšín a ľudia tmavšej farby pleti.

Panovníčka prirovnala pandémiu k „moru“, ktorý sa prehnal po celej planéte. Zároveň tiež uviedla, že rýchlosť očkovacieho programu v Spojenom kráľovstve bola doteraz „pozoruhodná“ a smerom ku kompetentným dodala: „Pokračujte v dobrej práci.“

Vo Veľkej Británii dosiaľ dostalo prvú dávku vakcíny viac ako 18 miliónov ľudí, čo je približne tretina dospelej populácie.

 

zdroj: SITA, Foto: SITA/AP

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com